Anasayfa » Genel » Silikon Elden Nasıl Çıkar 2022

Silikon Elden Nasıl Çıkar 2022

Çok sık bir biçimde kullanılan silikon hakkında, silikon elden nasıl çıkar biçiminde bizlere ziyaretçilerimiz tarafından sual gelmektedir. Bu içeriğimizde ziyaretçilerimizin silikon elden nasıl çıkar, silikon çıkartma, silikon elden nasıl arınılır mevzularındaki evhamını gidermiş olacağız.

Silikon köpük elden nasıl çıkar biçiminde merakınız bulunuyorsa silikonu çıkartabilmeniz için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bir cins yapıştırıcı olan silikon, evlerdeki tadilat işlerinde kullanılmaktadır ve ev harici daha bir çok alanda faal bir biçimde kullanımı seçim edilmektedir. Tadilat işlerinde çok sık bir biçimde kullanımı olan silikon şayet ele yapışırsa çıkartılması azıcık güç ve uğraştırıcı oluyor. Ele yapışan silikon nasıl çıkar? Diyorsanız bu içeriğimizde ayrıntılı bir biçimde silikon elden nasıl çıkar kavrattık.

Silikon Elden Nasıl Çıkar

Oldukça kolay bir uygulaması olan silikon çok fazla seçim edilen bir yapıştırıcı cinsidir. Çok kolay yapıştığı için kullanımı sırasında da silikonu elinize bulaştırmanız ve daha sonrasında geri çıkartabilmeniz sizi uğraştırabilir. Fakat kaygılanmayın. Elinize yapışan silikonu arınmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Silikonu elinizde çıkartırken cildinize hasar vermemeye ve kimyevi mahsullere çok fazla yönelmemeye dikkat etmelisiniz.

Silikonu elinizden çıkartmak için alttaki yöntemleri kullanabilirsiniz;

Elinize toz deterjan alınız ve ovalayarak elinize yıkayınız. Bu yöntemi uyguladığınız taktirde elinize yapışan silikonun hemen çıktığını görebilirsiniz. Bulaşık deterjanı ve bulaşık teli kullanabilirsiniz. Sıcak su, deterjan ve kremden faydalanarak elinize yapışan silikonu yeniden aynı biçimde kolayca çıkartabiliyorsunuz.

Silikonu elinizden çıkartmak için kullanabileceğiniz yöntem rakamı oldukça fazladır fakat bu yöntemleri uygularken cildinize hasar verecek biçimde tazyik uygulamayı sınamayınız. Yavaş ve bastırmadan elinizdeki silikonları yukarıyadaki yöntemler ile çıkartabilirsiniz. Silikonu elinizden çıkarttıktan sonra kesinlikle bir ıslatıcı krem kullanın. Krem kullanmanız muhtemel hasara karşı cildinizi gözetmiş olacaktır.

Ele Yapışan Silikon Nasıl Çıkar

Ele yapışan silikonu çıkartmak için kullanabileceğiniz yöntem rakamı yeniden birden fazladır. En kolay ve hiç uğraşmadan elinize yapışan silikonu çıkartmak için ince bir kum veya toprağı elinize serpiştirmeniz yeterli olacaktır. Elinize alacağınız kum veya toprağı elinizin içerisinde ovuşturunuz. Bu sayede silikon elinizden çıkmış olacaktır. Yeniden aynı biçimde bu operasyonu uyguladıktan sonra kesinlikle ıslatıcı bir krem uygulamanız gerekir.

Şayet silikonla iş yaptıysanız ve silikon halen elinizde kurumamış gidişattaysa bir an evvel yıkamanız daha Doğru olacaktır. Zira silikon elinizde kuruduysa çıkartması, ıslak haline göre bir tık daha güç hale gelecektir. Elinize ve cildinize hasar vermeden yavaş yavaş ovuşturarak yapışan silikonu çıkartmayı sınamalısınız. Son bir yöntem olarak sabunlu suyu sizlere önerebiliriz.

Oy Ver