Anasayfa » Yazılım » Primavera P6 Nedir?

Primavera P6 Nedir?

Karışık bir proje üzerinde çalışıyorsanız, bununla başa çıkabilecek bir yazılıma gereksiniminiz vardır. P6 bu lüzumu karşılayacak biçimde planlanmıştır ve projeleri idaremeyi kolaylaştıran tesirli bir grafik arayüz sağlar. P6 ile bağımlılıklarını ve kısıtlamalarını hakimiyet ederken projelerinizi planlayabilir ve izleyebilirsiniz. Ayrıca, yazılım tamamen özelleştirilebilir sağlam raporlar sunar.

Çok Projeli Etrafları Destekliyor

P6 kullanmanın en büyük bereketlerinden bkocaman, çok projeli etrafları destekleme hüneridir. Bu, projelerinizin tek bir kapsamlı sistemden yönetilebileceği anlamına kazanç. Ek olarak, P6, kullanıcıların proje performansını izlemek için özel toplama yapıları oluşturmasına imkân tanır. Bu, birden fazla rapora veya bilgi tablosuna girmek zorunda kalmadan projelerinizin rastgele bir anda nasıl performans gösterdiğini bütün olarak görebileceğiniz anlamına kazanç.

Son olarak, büyük projeleri idarerken tehlike yönetimi temeldir. P6, bir proje müddetince tehlike seviyelerini izlemek ve potansiyel riskleri eksiltmek için sağlam vasıtalar sunar. Ek olarak, yazılım, kullanıcıların proje performansını izlemek için kendi kaidelerini ve hesaplamalarını belirlemelerine imkân tanır – bir projede ilerleme mevzusunda sağlam kararlar almak için her detayın hesaba katılmasını sağlar.

Proje Yönetimi Yazılımı için Kapsamlı Bir Kılavuz

Bir proje idareyicisiyseniz, en yeni ve en iyi proje yönetimi yazılımını kullanıyor olmanız gerekir. Ve bu yazılım P6 olarak ön tasarıya çıkıyor. P6, günümüz proje idareyicilerinin gereksinim dinlediği tüm özelliklere sahiptir ve ayrıca onu daha da güçlü kılan bazı harika yeni özelliklere sahiptir.

P6, hem ufak hem de büyük kuruluşlar tarafından kullanılabilen kapsamlı bir proje yönetimi yazılım kutuyudur. Proje idareyicilerinin projelerini zamanında ve bütçeyle asıllaştırmalarına takviyeci olmak için özel olarak planlanmış birçok özelliğe sahiptir. P6 ’nın temel özelliklerinden bazıları kaynak kullanımı, tasarılama ve çizelgeleme, yaşam döngüsü yönetimi, öbür proje yönetimi vasıtalarıyla entegrasyon, analitik raporlama ve daha fazlasını kapsar.

Proje İdareyicisi Süreci

P6 ’yı proje idareyicisi olarak özel lüzumlarınıza uyacak biçimde özelleştirebileceğiniz birçok yol vardır. Belirli projeleriniz için bütün olarak gereksiniminiz olanı elde etmek için her bir vazife veya modülün ayarlarını yapabilirsiniz. Ayrıca, yerleşik iş birliği vasıtalarıyla, herkesin yolunda olduğundan emin olmak için öbür takım aboneleriyle Doğrudan reel zamanlı olarak çalışabilirsiniz.

P6 ’yı birincil proje yönetimi yazılım kutunuz olarak kullanmanın birçok verimi olsa da, bu yazılım kolisiyle ilişkili bazı potansiyel dezavantajlar da vardır. Potansiyel bir mesele, yeni kullanıcıların programa başlamasının güç olabileceğidir. Ek olarak, P6 projeleri dakika seviyesine kadar takip ederken harikulade detay ve Doğruluk sağlarken, her cins proje veya kuruluş için uygun olmayabilir. Son olarak, rastgele bir bilgisayar programı veya uygulaması gibi  rastgele bir vasıta setiyle ilişkili her zaman artıları ve eksileri vardır. Sistem her açıdan bireylere imtiyazlar sunmasıyla ön tasarıya çıkıyor.

P6 ’nın Özellikleri ve Yararları

Proje idaresinin rastgele bir organizasyonun ehemmiyetli bir parçası olduğuna kuşku yok. İster ufak bir işletme sahibi olun, ister büyük bir firma olun, tesirli ve yararlı bir proje idare sistemine sahip olmak çok ehemmiyetlidir. P6, piyasadaki en popüler ve kapsamlı proje yönetimi yazılımlarından bkocamandır ve bunun iyi bir sebebi vardır. Yararlılığı optimize etmeye, grafiksel raporlama yoluyla projelerinizin görünürlüğünü artırmaya ve emin varsayım yoluyla bütçeleme ve giderekmenin hakimiyetini sağlamaya takviyeci olan derinlemesine bir kaynak idare sistemi sunar.

 

P6 ’nın en iyi özelliklerinden bkocaman entegre kaynak idare sistemidir. Bu sistem, kaynaklarınızı faal ve yararlı bir biçimde idaremenize imkân tanıyarak projelerinize kaynak tahsisinin Doğru ve gecikmeden yapılmasını sağlar. Ek olarak, P6 proje ilerlemesi ve bütçe meseleleri hakkında anında aktüellemeler sağlar. Böylece projeleriniz hakkında her zaman aktüel balakalara sahip olursunuz.

Ayrıca, P6 ’nın emin iletileşme özellikleriyle alıcılar, tedarikçiler ve öbür hissedarlarla bağlantı kurmak kolay olabilir. Ayrıca, P6 ’nın yerleşik işbirliği özelliklerini kullanarak başkalarıyla kolayca işbirliği yapabilirsiniz. Son olarak, bilgi girişi, tahlil ve rapor oluşturma, P6 ’nın bilgi giriş sihirbazı ile otomatikleştirilebilir.

P6 Nasıl Kullanılır?

P6 kuruluşların büyük projeleri faal ve yararlı bir biçimde idaremelerine takviyeci olmak için planlanmıştır. Merkezi ve kapsamlı bir kaynak sistemi, güçlü analitik maharetler ve çatışmadan sakınma ve kaynak optimizasyonu için gelişmiş maharetler sunar. Ayrıca, proje boyunca hissedarlarla işbirliği çabalarını kolaylaştırır.

Oy Ver