Anasayfa » Dünya » Prag Vaclav Havel Havaalanı Nerede, Nasıl Giderim?

Prag Vaclav Havel Havaalanı Nerede, Nasıl Giderim?

Prag Vaclav Havel Havaalanı Nerede, Nasıl Giderim? Çek Cumhuriyetinin ilk cumhurbaşkanı olan Vaclav Havel adı bu hava limanına verilmiştir.

Prag Vaclav Havel Havaalanı Nerede?

Adı değişen Çekya ülkesinin başşehri Prag ’ın en büyük milletler arası hava limanıdır. Aşırıca freeshop mağazasının bulunduğu hava limanı şehir merkezinden 18 kilometre mesafede bulunmaktadır. Başka Bir Deyişle hava alanı için uzak ifadesini kullanabiliriz.

Prag Vaclav Havel Havaalanı Nasıl Giderim?

Hava alanından şehir merkezine ya da tersi yönde erişim için hava alanı servisi, otobüs+metro, taksi alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Maliyet noktasında ki en ucuz alternatifler ise tabi ki otobüs ve metro alternatifleri olmaktadır.

Şehir merkezine erişim 40-50 dakika devam ettir.

Otobüsle: Hava alanı çıkışında 100 numara ve 119 numaralı otobüsleri göreceksiniz. Onlarla şehir merkezine gidebilirsiniz.

otobüsleri ayrıca gideceğiniz adrese bağlı olarak metro hatlarına binmek için kullanabilirsiniz. Uygun durakta inip Metroya transfer yapabilirsiniz.

Toplu taşıma biletleri ise yarım saatlik veya 1.5 saatlik satılmaktadır. Yarım saatlik olan 24 CZK Çek Kronu, 90 dakikalık bilet ise 32 CZK kıymetindedir.

Gece gelen yolcular ise 510 Numaralı Gece Otobüsüne binebilirler. Gündüz otubüsleri gece çalışmamaktadır.

Airport Express Shuttle : Bu servisleri kullanarak yarım saatte şehir merkezine gidebilirsiniz. 60 CZK karşılığında bineceğiniz bu taşıtlar sabah 05:00 – akşam 22:00 saatleri arasında çalışıyor.

Taksi : Parası olanların seçim edeceği bu alternatif ise 700-800 CZK arasında bir maliyeti vardır.

Prag Vaclav Havel Havaalanı Nerede, Nasıl Gidilir?Prag Vaclav Havel Havaalanı Nerede, Nasıl Giderim?

Oy Ver