Anasayfa » Genel » Pin Giriş Limiti Aşıldı Ne Demek? (Doğru Cevap)

Pin Giriş Limiti Aşıldı Ne Demek? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde pin giriş limiti aşıldı ne demek? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber pin giriş limiti aşıldı ne demek? Sualine Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda pin sınama limit aşıldı, kart parola sınama limiti aşıldı, parola sınama limit aşımı, izin verilebilir pin girme rakamı aşıldı ne demek? Başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Güvenliğimiz için kartlarımızda, hesaplarımızda, uygulamalarda hatta telefonumuzun açılışında PIN kodları, muhtelif güvenlik uygulamaları yer alır. Bu PIN kodları bizlerin şahsi bilgilerinin çalınmasını önleyebilmede aynı zamanda kredi kartı, banka kartı özel kartlarımızın içerisindeki bakiyenin izinsiz bir biçimde çalınmasını önleyebilmede oldukça üst düzey güvenlik uygulamış oluyor. Peki çok sık karşılaşılan yanılgılardan bir tanesi olan pin giriş limiti aşıldı ne demek? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Pin Giriş Limiti Aşıldı Ne Demek?

Pin Giriş Limiti Aşıldı Ne Demek?

Kredi kartınız ve banka kartınızda bu cins pin meseleleriyle karşılaşıyorsanız kartınız bloke olmuştur. Pin giriş limiti aşıldı yanılgısının sebebi kart parolanızın kerelerce kere sınanmasından kaynaklı olarak kartınızın güvenliğini ele alabilmek için oluşturulan bir blokeden kaynaklanmaktadır.

Pin giriş limiti aşıldı kusuruyla karşılaşıyorsanız kerelerce kere birileri parolanızı sınamış olabilir veya sizin parolanızın kerelerce kere yanlış kodlamasından dolayı ortaya çıkan bir meseledir. Bu kusur sonrasında kartınız bloke olur. Blokeyi kaldırmak için kartınızın bağlı olduğu banka alıcı hizmetlerini arayarak blokenizi kaldırabilirsiniz.

Bloke harekâtı banka alıcı hizmetleri tarafınca kaldırılamıyor ise bloke operasyonunu kaldırabilmek için mesai saatleri içerisinde hafta içi kartınızın bağlı olduğu banka şubesine giderek blokeyi kaldırabilirsiniz.

Parola Sınama Limit Aşımı Nedir?

Parola sınamasından kaynaklı olarak ortaya çıkan limit aşımı, kart limitinizin üzerinde bir alışveriş yapıyor olmanızdan kaynaklıdır. Satın almak istediğiniz rastgele bir ürün için kart bakiyeniz noksan gidişattadır. Öteki bir kusur sebebiyse kart parolanızın tekerrür tekerrür yanlış girilmesinden kaynaklıdır. Parolanızı 3 ’den fazla kere yanlış girmiş olmanız kartınızın bloke olmasına neden olacaktır.

Bloke Kaldırma Harekâtı Nasıl Yapılır?

Kartınızdaki blokeyi kaldırmak için size en yakın banka ATM ’sine gidebilirsiniz. Banka ATM ’sine gittikten sonra bloke olan kartınızın ATM ’ye takın ve parolanızın girin. Ana menü açıldıktan sonra ‘ ’Bakiye – Bilgi – Parola ’ ’ alternatifine giriş yapın. Açılan bölümden sağ kısımda yer alan ‘ ’Sim kart bloke kaldırma ’ ’ alternatifine giriş yapın ve adımları takip ederek blokeyi kaldırın.

Bloke kaldırma operasyonunu ATM üzerinden yapamadıysanız mesai saatleri içerisinde hafta içi banka şubesine giderek meseleyi daha kolay bir biçimde çözebilirsiniz.

Hesabımda Bloke Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Banka hesabınızda bloke var ya da yok merak ediyorsanız bankanızın alıcı hizmetlerini arayabilirsiniz. Veya bağlı olduğunuz banka şubesine giderek banka hesabınızda bloke var mı yoksa yok mu? Bilebilirsiniz. Aynı zamanda bankanızın internet şubesi veya cep şubesi de sizlere bloke mevzusunda bilgilendirici iletiler verebilir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver