Anasayfa » Rehber » Philia Ne Demek? Eros, Agape, Storge (Doğru Cevap)

Philia Ne Demek? Eros, Agape, Storge (Doğru Cevap)

Philia, Eros, Agape, Storge ne demek? Sualini sık bir biçimde alıyoruz. Bu içerik Philia ne demek? Sualine Doğru cevabı veriyor. Süratlendirilmiş kılavuz olarak sunulan bu içerikte aynı zamanda Philia ne anlama kazanç?, Philia nedir? Ve Philia nasıl okunur? Başlıklarında da değişik bilgiler veriyor.

Azıcık aşk hakkında konuşalım! Çoğu insana bugün ‘ ’aşk ’ ’ denildiğinde usuna her zaman romantik anlar, hoş düşünceler kazanç. Aşinayı üzere aşk bu cins kavramlar üzerine heyetidir. Fakat aşkın birkaç değişik cinsi vardır. Philia bu aşk cinslerinden bir tanesidir. Peki, Philia ne demek? İşte Doğru yanıtı!

Eros ne demek

Philia Ne Demek?

Philia, bir aşk cinsidir. Philia aşk cinsini kavrayabilmeniz için değişik aşk cinslerini iyi tanımanız gerekecektir. İngilizce lügatte Philia sözcüğünün anlamı muhakkak bir şeye rağmen anormal biçimde sevme ve meyil gösterme duygusudur.

Aşk cinsleri hakkında sizlere birkaç değişik bilgi verelim:

Agape: Misalin en büyük aşk cinsi olarak agape olduğu öğrenilir. Agape, şartsız sevgiyi anlatmaktadır. Bir yanılgınız varsa ve bu yanılgınıza karşın sizi birisi hoşlanıyorsa bunun ismine Agape denir. Aşkın azami doruğunda yaşanan, en zevkli ve en cümbüşlü olanı Agape aşk cinsidir.

Storge: Ebeveynler ve çocuklar arasında büyüyen sevgiye storge denir. Natürel olan bir sevgidir ve bir ebeveyn ne olursa olsun çocuğunu iç dürtüsel olarak gerekli hoşlanacaktır.

Eros: Aşkın çok yoğun olduğu ve istekli olduğu bir aşk cinsidir. Romantik duyguları ortaya çıkartır ve ilişkilerin başlangıcında sezilen tüm duygular eros aşk cinsindedir. Eros aşk cinsinde kalıcı bir aşk yaşanmaz fakat ilerleyen yarıyılda eros aşk cinsi kalıcı bir aşka dönüşebilir.

Philia Nedir?

Philia öbür aşk cinslerinden tamamen bağımsız bir biçimde kardeşçe sevgi anlamına kazanç. İlk olarak Aristoteles ’in keşfetmesi ve bunu millete talep etmesiyle ortaya çıkmıştır. O günden bu yana kardeşçe sevgi anlamında kullanılan Philia günümüzde değişik anlamlarda da kullanılmaktadır.

Philia Nasıl Okunur?

Philia yazıldığı gibi okunur. Fakat ‘ ’filia ’ ’ veya fiyilia ’ ’ olarak ta okunuşları vardır. Yazıldığı gibi okumanız daha sıhhatli neticeler verecektir.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver