Anasayfa » Dünya » Paris ’te Gezilecek Yerler, En İyi Paris Rotası

Paris ’te Gezilecek Yerler, En İyi Paris Rotası

Paris ’te gezilecek yerler, bir hayli tatil ya da seyahat tasarlayan şahıs tarafından incelenmektedir. Oldukça ünlü, popüler ve dolaşmaya değer bir şehir olan Paris, sene içerisinde binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu neden ile Paris ’te gezilecek yerler de ilk kere gidecek turistler için merak mevzusu olmaktadır.

Paris ’te gezilecek tarihi yerler de olmasının yanı gizeme, ziyaretçileri daha çok turistik dolaşma yerleri ile ilgilenmektedir. Turistik dolaşma yerleri anlamında oldukça zengin Paris ’in görülmeye değer alanlarından bahsedelim.

Paris ’te Gezilecek Turistik Yerler

İlk olarak Paris ’te demirden oluşan Eyfel kulesi herkesin dolaşmak ve görmek istediği bir yer olarak öğrenilir. 1887 – 1889 seneleri arasında inşa edilen bu kule seneler içerisinde bir hayli turiste görsel zarafet sağlamıştır. Paris ’e gelindiği takdirde belirli görülmesi gereken yerlerden biri olarak öğrenilir.

İkinci olarak Trocadéro Alanı da Paris ’e gidildiğinde ziyaret edilmesi gereken alanlardan biridir. Eyfel kulesinin en hoş göründüğü alan olarak da öğrenilmektedir. Bu alan Eyfel kulesinin bütün karşısındaki tepeliktedir. Bu alan Fransızların 1823 senesinde İspanyalılara karşı kazanmış oldukları savaşın ismini taşımaktadır. Geziye Eyfel kulesinden başlandıktan sonra ikinci olarak belirli gidilmesi gereken bir alandır ve Eyfel kulesine yakınlığı sebebi ile de erişimi oldukça basittir.

Bir başka gezilecek yer olan Pont d ’Iena yeniden eyfel kulesinin muazzam görüntüsü eşliğinde gezilebilecek baraj kenarında bir köprüdür. Eyfel kulesine yakınlığı sebebi ile aynı gün içerisinde gidip görülebilecek başka bir mimariye sahiptir.

Bunun dışında gezilebilecek bir başka alan ise Alexandre III Köprüsüdür. Seine nehri üzerindeki bir hayli köprüden en çok rağbet gören bu köprü ötekileri arasında en cafcaflısıdır. Bu köprünün inşaası 1896 senesinde başlamıştır. Bunun dışında 107 metrelik uzunluğu ve 40 metrelik genişliği ile azıcık uzak olsa da yeniden hoş bir Eyfel kulesi manzara sunmaktadır. Bu köprüyü ziyaret etmişken Seine Nehri kıyısı süresince yürümek de değişik bir tat olabilmektedir.

Paris ’te gezilecek turistik yerler arasında bulunan bir diğer yer ise kapılar ile kapatılmış ve İngiliz avluları ile süslenmiş olan Montaigne Sokağıdır. Son senelerde oldukça fazla turist sürükleyen bir diğer gezi alanı olarak öğrenilmektedir. Ayrıca bu sokakta muhtelif oteller de bulunması ile konaklamanızı bu etrafta asıllaştırabilirsiniz.

Paris ’te gezilecek yerler arasında Sein Nehrinde bir yaya köprüsü olan Pont des Arts turistler tarafından oldukça popülerdir. Pont des Arts Türkçe anlamı ile Sanatlar Epilepsiyi anlamına gelmektedir. Paris ’te ilk metal köprü olan Pont des Arts 1802 – 1804 seneleri arasında inşa edilmiştir. Günümüzde alaka sürükleyiciliğini hala gözetmektedir.

Notre Dame Katedrali de Paris ’e ziyaret sırasında gezilmeye değer bir yapıdır. Paris ’te bulunan bu dünyaca ünlü katedral, Meryem Ana adını adlandırılmıştır. Ayrıca Fransız mimarisinin en gözde misali olarak öğrenilmektedir. Sene içerisinde binlerce turist akınını karşılamaktadır. Paris ’e gidildiği takdirde belirli ziyaret edilmesi gereken turistik bir alan olarak öğrenilir.

Paris ’in azami tepesine sahip olan bir mesken bölgesini gezi adreslerinizden biri haline getirmeyi düşünür iseniz Montmartre Doğru adres olacaktır. Ayrıca Paris manzarasını en hoş izleyebileceğiniz noktalardan biri olarak öğrenilir. Bu bölgede dolaşabilir ve hatta bölgede bulunan ressamlara portrenizi yaptırabilirsiniz. Montmartre ’e giden tren takribî 6 Euro bilet fiyatına sahiptir ve bileti kaybetmezseniz dönüş yolunda da kullanabilirsiniz. Bunun yanı gizeme tepeye giden tren yolculuğu takribî olarak 40 dakika kadar devam ettir.

Bu turistik bölgelerin yanı gizeme Champ De Mars, Sainte Şapeli, Shakespeare And Company ve Ile de la Cite görülmeye değer turistik bölgeler arasında yer almaktadır.

Paris ’te Gezilecek Müzeler

Paris ’te tarihi gezilecek yerler arıyor iseniz Louvre Müzesi bunun için oldukça uygundur. Dünyanın en büyük sanat müzesi olarak öğrenilen bu müze, Sein Nehrinin kıyısında yer almaktadır. Ayrıca tarih evvelinden 21. Asra kadar uzanan oldukça geniş bir koleksiyonu mevcuttur.

Bir diğer Pariste gezilecek müzeler arasında Orangerie Müzesi bulunmaktadır. Bu müzede genellikle tablolar sergilenmektedir. Bu müze muhtelif ünlü ressamların tablolarına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Sein Nehri kenarında olması ile de popülerliğini sürdürmektedir.

Orangerie müzesi yakınlarında bulunan Jeu de Paume, bir hayli gezginin gözünden kaçmaktadır. Ancak oldukça değerli bir yapıdır. Bir nevi daha önceki zamanlardan kalma tenis oyunu salonu olarak kullanılmış olan bu alan oldukça bedellidir. 1861 senelerinde yaptırılan bu bina, 1909 senesinde modern sanatlar müzesine dönüştürülmüştür. O zamandan beri kıymetını sürdürmektedir.

Sein Nehrinin sol nekarında bulunan ve daha önceki tren garından dönüştürülen Orsay Müzesi de Paris ’te gezilmeye değer müzeler arasında yer almaktadır. Bu müzede genellikle Fransız sanatına ait heykeller, mobilyalar, fotoğraflar ve resimler bulunmaktadır. Bir Hayli tablo ünlü ressamlara aittir.

Meşhur düşünen adam heykelinin Doğru bulunduğu yer olan Rodin Müzesi ziyaret edilmeye değer bir diğer müze denilebilir. Ayrıca bu müzede 300 ’e yakın eser sergilenmektedir. Ziyaretcefar tarafından eserlerin her birinin birbirinden büyüleyici olduğu söylenmesi sebebi ile ziyaret edilmeye değer bir müze olarak öğrenilir. 1730 ’larda inşa edilen bu bina bir zaman Rodin ’in evi olduktan sonra 1919 itibari ile müze olarak hizmet vermektedir.

Daha bir hayli turistik ve tarihi eserlere ev sahipliği yapan Paris ’te görülecek bir hayli alan vardır. Bu gezilecek yerlerden de anlaşılacağı üzere bölgelerin çoğu birbirine yakınlığı sayesinde yorucu olmayan bir gezi reelleştirmek için uygun bir adrestir. Bu şehirde adım başı turistik bir bölgeye denk gelmek muhtemeldir. Bu da bir hayli turistin bu şehri seçim etmesinde büyük bir faktör gibi görünüyor. Paris ’te gezilecek yerler saymak ile bitmezken cümbüşlü ve konforlu bir gezi yapmak da bu neden ile muhtemel.

Paris ’te Gezilecek Yerler

5/5 - (2 Oy)