Anasayfa » Genel » Nimenrix Menenjit Aşısı Fiyatı 2022

Nimenrix Menenjit Aşısı Fiyatı 2022

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde Nimenrix menenjit aşısı fiyatı 2022 mevzusunda sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber kıymetli ziyaretçilerimize Nimenrix Menenjit aşısı fiyatı mevzusunda Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda Nimenrix aşısı nedir, Nimenrix aşısı ne işe yarar, Nimenrix aşısı ne için kullanılır?, Nimenrix aşısı ne kadar? Suallerine de değişik başlıklar altında yanıtlandırdık.

Nimenrix aşısı fiyatı mevzusunda araştırma yapıyorsanız bu içeriğimiz sizlere yardımcı olabilir. Nimenrix aşı fiyatı mevzusunda detaylı bir biçimde araştırma yaparak bu içeriğimizle beraber sizlere en Doğru yanıtı veriyoruz. Eczanelere gittik ve Nimenrix menenjit aşısı fiyatı mevzusunda sualler sorduk. Eczanelerden aldığımız bilgiler ile detaylı ve kapsamlı bir içerik sunuyoruz.

Nimenrix Menenjit Aşısı Fiyatı Nedir?

Nimenrix Aşısı Nedir?

Nimenrix aşısı veya öteki adıyla menenjit aşısı, beyni saran çeperlerin iltihaplanması neticesinde ortaya çıkan çok ciddi bir sağlıksal problemdir. İnsan sıhhatini Doğrudan etkileyen ve insan sıhhatini tehdit eden menenjit hastalığı bulaşıcıdır. İnsandan insana temas veya öksürük nedeniyle bulaşabilir.

Menenjit hastalığı daha çok 5 yaş altındaki çocuklarda görülmektedir. 16 – 25 yaş aralığındaki gençlerde ve 55 yaş üzeri yaşlı bireylerde hastalık seyrek bir biçimde ortaya çıkabiliyor. Kalabalık civarlarda çok sık bir biçimde bulunmanız ve başka insanlarla temas halinde olmanız bu hastalığın bedeninizde nüks etmesine neden olabilir. Menenjit aşısı olarak öğrenilen Nimenrix aşısıysa A, C, Y ve W135 cinslerine rağmen çok tesirli olan bir aşıdır.

Menenjit Aşısı Yaptırmak Gerekli Mu?

Sağlık Bakanlığı aşı takviminde menenjit hastalığıyla ilgili olarak rastgele bir aşı teklifi yer almıyor. İnsanlarda bu mevzu da kararsız yaşıyor fakat bu aşının yaptırılmaması nedeniyle bedeninizde duyma kaybı, beyin zararı, duyma kaybı, uzuv kaybı ve böbrek hastalığı gibi hastalıklar nüks edebilmektedir.

Nimenrix Menenjit Aşısı Fiyatı Nedir?

Nimenrix menenjit aşısının fiyatı 2022 yılı 1 Ağustos itibariyle 718.01 TL olmuştur. 0.5 mg olarak satışı yapılan ilacı son aktüel zamlı fiyatı 718.01 TL ’dir.

Menenjit Aşısı Sağlık Ocağında Yapılır Mı?

Fiyatsız bir biçimde sağlık ocağında menenjit aşısını yaptıramazsınız. Özel aşı olarak geçen menenjit aşısı sağlık ocaklarında değil şehir sağlık kurumularında uygulanan bir aşıdır. Sağlık ocağına bu aşıyı yaptırmak için gittiğinizde fiyat karşılığında tehlikeli grupta yer alıyorsanız yaptırabilirsiniz.

Menenjit Aşısı Kaç Yıl Boyunca Koruma Sağlıyor?

1 kere yaptırılan menenjit aşısı ömür boyu size bağışıklık kazandırmış olacaktır. Menenjit aşısının koruyuculuk oranı %95 – %100 aralığındadır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver