Anasayfa » Genel » Mimarlık Sayısal Mı Eşit Ağırlık Mı? (Doğru Cevap)

Mimarlık Sayısal Mı Eşit Ağırlık Mı? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimiz bizlere mimarlık rakamsal mı? Yoksa denk ağırlık mı? Biçiminde çok fazla sual sormaktaydı. Bu içeriğimizle beraber değerli ziyaretçilerimize mimarlık rakamsal mı, sözel mi bu sualin cevabını ayrıntılı bir biçimde vermiş olacağız. Bununla beraber iç mimarlık rakamsal mı, iç mimarlık denk ağırlık mı, iç mimarlık tm mi biçiminde suallere de değişik cevaplarımızı vermiş olacağız.

Günümüzün en çok seçim edilen işlerinden bir tanesi olan mimarlık, ülkemizin en çok değer verilmesi gereken ehemmiyetli işleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Artan popülasyon ve artan inşaatlarla beraber ev imali, tasarım ve öteki her bir inşaat sektörünü ilgilendiren vakaların sonunda mimarlık işine denk geliyoruz. Peki, mimarlık rakamsal mı sözel mi? Yoksa iç mimarlık tm mi? İşte sizlere cevapları…

İç Mimarlık Rakamsal Mı?

İç mimarlık kısmında okumak isteyen talebe denk ağırlığa yönlendirilmelidir. Çünkü iç mimarlık işi denk ağırlık kısmında yer alan bir derstir. Mimarlığın bir alt sınıfı olan iç mimarlık işi denk ağırlık puan cinsinden alım yapacaktır.

İç Mimarlık Denk Ağırlık Mı?

Evet, iç mimarlık denk ağırlıktır. Sözel puan ile alım yapmaz. Fakat bazı üniversiteler iç mimarlık için rakamsal puana göre alım yapar. Kimileriyse denk ağırlık puanına dikkat ederek alım yapmaktadır.

Mimarlık Rakamsal Mı Yoksa Denk Ağırlık Mı?

Mimarlık Rakamsal Mı Yoksa Denk Ağırlık Mı?

Mimarlık, iç mimarlıktan tamamen ayrı bir iştir. İç mimarlık, mimarlık işinin alt dalı olurken mimarlık mühendislik kısmına girmektedir. Ciddi bir uzmanlık ister ve kusura asla bu işte yer yoktur.

Mimarlık denk ağırlık değildir. Rakamsal puanı baz alarak üniversiteler talebe kabul eder. Başka Bir Deyişle mimarlık işini okumak istiyorsanız rakamsal puanınıza dikkat etmelisiniz. Denk ağırlıkla bu kısmın hiçbir ilgisi yoktur.

İç Mimarlık TM Mi?

İç mimarlık denk ağırlık başka bir deyişle TM kısmına girmektedir fakat bazı üniversiteler, iç mimarlık kısmı için rakamsal puan üzerinden alım yapmaktadır. Mimarlık gibi bir amacınız varsa dolaysız olarak rakamsal puana yönelmeniz en Doğrusu olacaktır. İç mimarlık her ne kadar tasarıma odaklı bir iş olsa da rakamsal puan bu işte daha fazla öndedir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver