Anasayfa » Yazılım » Mail Reklam Kampanyaları İçin Altın Öneriler

Mail Reklam Kampanyaları İçin Altın Öneriler

Mail reklam kampanyaları dijital pazarlama taşıtları arasında yer almaktadır. Fakat mail ile bilgilendirme yapmanın neticeyi attığınız mailin okunmadan çöp kolisine atılması ile sonuçlanmaktadır. Reelinde oldukça tesirli bir bağlantı vasıtayıdır. Mail reklam kampanyalarında bu negatif vaziyeti yok edecek ve işinize yarayacak altın bedelinde teklifleri bu yazımızda paylaşıyoruz.

Spam Kolisine Dikkat

Mail reklam kampanyalarında öncelikle yollamış olduğunuz maillerin spam kolisine düşmemesi gerekmektedir. Maillerin spam kolisine düşüp düşmediğinden emin olmanız gerekmektedir. Mail reklam kampanyaları ismine sevk edilen maillerinin neredeyse tamamı spam kolisine düşerek kullanıcılar tarafından okunmadan silinir. Mail sisteminizde yapacağınız iyileştirme ile bu meseleyi ortadan kaldırabilirsiniz.

Başlıklarınızla Etkileyin

Mail reklam kampanyaları için yollamış olduğunuz maillerde başlık kısmını kesinlikle doldurmalısınız. Yalnızca doldurmak emeliniz olmamalı, tesirli bir başlık bulmalısınız. Kullanacağınız başlık reklamını yapmış olduğunuz ürünleri ve işletmenizi kısaca belirlemeli ve maili yollamış olduğunuz kitlenin dikkatini sürüklemelidir. Öyle bir başlık kullanmalısınız ki maili yolladığınız şahısları maili açmaya manipülasyonlu.

Sade ve Anlaşılır İçerikler

Mail reklam kampanyalarında kullanılan içerikler son derece ehemmiyetlidir. Ürün ve şirket tanıtımı için ürettiğiniz içerikler sade ve yalın bir dille hazırlanmış olmalıdır. Mailleri yolladığınız bireyler tek seferde ne anlatmak istediğinizi ve verdiğiniz bilgileri tek seferde anlamlıdır. Mail reklam kampanyaları için üretilen içeriklerde ziynetli ve mübalağa bir dille yazılan içeriklerden uzak durmanız gerektiğini de unutmayın.

Anlaşılır Bir Dil Kullanın

Mail reklam kampanyalarında ürün tanımı yaparken devrik tümceler işe haylaz. Herkesin kavrayabileceği yalın bir dil kullanmanız gerekmektedir. İçeriklerde yabancı kelimeler kullanmak uyuşulurluğu güçleştirecektir. Bu surattan yabancı kelime kullanımından sakınmalısınız. Tüm bunlar sayesinde maillerinizi yollamış olduğunuz bireyler yolladığınız içerikleri daha rahat kavrayarak mevzuya egemen olacaktır.

Görsellere Yer Vermeyi Unutmayın

Mail reklam kampanyalarında resim kullanımı hedef kitleyi etkileyen unsurdur. Piksel ve çözünürlük açısından nitelikli görseller ile sevk edilen mailleri zenginleştirin. Kullanacağınız görsellerde kalabalık yapacak unsurlar bulunmamalıdır. İçerikleriniz de olduğu gibi sade görünüme sahip görseller kullanmalısınız. Yeniden içerikleriniz de olduğu gibi kullanıcıya vereceğiniz iletiyi sade bir görselle vermelisiniz. İşletmenizin bağlantı kanallarına kullanacağınız görseller üzerinde yer verebilirsiniz. Böylece daha dikkat çekici olur ve kullanıcılar tarafından daha rahat görülür.

 

Oy Ver