Anasayfa » Genel » LG TV İnternete Bağlanmıyor (Doğru Çözüm Yöntemi)

LG TV İnternete Bağlanmıyor (Doğru Çözüm Yöntemi)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde LG TV internete bağlanmıyor meselesiyle ilgili olarak sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber ziyaretçilerimize LG TV internete bağlanmıyor neden? Sualinin yanıtını vermiş olacağız. Aynı zamanda LG TV internet irtibatı, LG TV internete bağlanmama meseleyi başlıklarında da değişik bilgileri aktaracağız.

LG, Türkiye ’nin ve Dünya ’nın en büyük teknoloji markalarından bir tanesidir. İnovasyon devleri arasında ilk sıralarda yer alan LG ’nin aşinayı üzere televizyon sektörü için üretmiş olduğu birden fazla model bulunmaktadır. Her bir modelin kendine has teknik özellikleri bulunuyorken bir çok LG model televizyonda teknolojinin getirmiş olduğu ihtimaller sayesinde Smart TV özelliği yer almaktadır. LG TV satın aldığınızda veya birden bire LG TV ’nizde internete bağlanmama meselesiyle karşı karşıya kaldıysanız bu içeriğimiz sizlere dayanakçı olacaktır. İşte sizlere tüm ayrıntılarıyla; ‘ ’LG TV internet bağlanmıyor ’ ’ isimli içeriğimiz…

LG TV İnternet İrtibatı

LG TV İnternet İrtibatı

Her Smart TV ’de olduğu gibi LG TV ’lerde Smart TV özelliğiyle beraber internet irtibatı özelliği bulunmaktadır. LG TV ’nizi internete bağlayarak Youtube, Netflix ve eşi olan tam platformlarda aynı telefondaymış gibisince dolaşabilirsiniz. İsterseniz televizyonunuzu kablolu bir biçimde isterseniz de WIFI özelliğiyle internete bağlayabiliyorsunuz.

Kablolu bir biçimde internet irtibatı hakikatleştirmek istiyorsanız LG markalı televizyonunuzun ‘ ’Ethernet ’ ’ giriş portuna internet kablosunu yerleştirmeniz gerekir. WIFI irtibatına kıyasla kablolu irtibat LG TV sahiplerince daha çok seçim edilmektedir. Zira kablolu irtibat, WIFI irtibatına göre çok daha süratli ve eforludur. WIFI ile irtibatlarda sinyal meseleyi, internet sürüklememe meseleyi ve irtibat niteliğiyle ilgili meseleler yaşayabilirsiniz.

LG markalı uslu televizyonunuzu WIFI ile internete bağlamak istiyorsanız başka bir deyişle kablosuz yöntemle internete bağlamak için ağ ayarlarına giriniz ve Wi-Fi kısmından SSID ’yi seçtikten sonra modem parolanızı giriniz. Bu ayar sayesinde uslu televizyonunuzu internete bağlayabilirsiniz.

Öteki bir yöntem olarak WPS yöntemiyle yeniden iletişimi hakikatleştirebilirsiniz. Modeminiz ve televizyon kumandanız üzerinde yer alan ‘ ’WPS ’ ’ tuşuna basarak parolaya gerek dinlemeden internet iletişimini uslu televizyonunuza aktarabiliyorsunuz.

LG TV İnternete Bağlama Nasıl Yapılır?

Sırasıyla sizlere LG markalı uslu televizyonunuzu internete nasıl bağlayabileceğinizi anlatacağız.

LG markalı televizyonunuzun ‘ ’Ayarlar ’ ’ kısmına girin.Ayarlar menüsünde yer alan ‘ ’Ağ veya Network ’ ’ alternatifine tıklayın.Açılan ekrandan ‘ ’Ağ irtibatı ’ ’ veya ‘ ’Network Connection ’ ’ isimli öğeyi seçin.Kablosuz internet ve kablolu internet olarak 2 değişik alternatif karşınıza çıkacaktır. Size uygun olanı seçin ve ‘ ’Start ’ ’ tuşuna basın.Kablosuz bir biçimde bağlanmak istiyorsanız kendi Wi-Fi ağınızı seçin ve modem parolanızı kumanda dayanağıyla girin.Şayet iletişimi Doğru bir biçimde yaparsanız ‘ ’Bitirildi ’ ’ biçiminde ihtar alacaksınız.

Tüm harekâtları eksizsiz ve Doğru bir biçimde yaptığınızdan emin olduktan sonra Smart TV kısmına geçerek internetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

LG TV İnternete Bağlanmama Meseleyi

LG markalı televizyonlarda internete bağlanmama meselesiyle çok sık bir biçimde karşılaşılmaktadır. Yapmanız gereken harekâtları ve adımları sizlere altta hisseleştik. Şayet tüm harekâtları Doğru bir biçimde yaptığınızdan eminseniz LG teknik servise veya LG alıcı hizmetlerine meselenizi aktarabilirsiniz.

WiFi Kusuru: Modeminizin Doğru bir biçimde çalıştığından emin olunuz. Aynı modeme başka bir deyişle WiFi ağına başka bir aygıtla daha bağlanmayı deneyiniz.WiFi Arızası: Modeminizin kırık, zararlı veya türevi meseleyle karşılaşmamış olmasına dikkat edin. Şayet zarar bulunuyorsa modeminizi teknik servise götürebilirsiniz.MAC Ayarı: Modeminiz, LG tarafından yasaklanmış olabilir. Modeminizin arayüzüne 192.168.1.1 girerek son yapılandırılmış MAC ayarlarınızı hakimiyet edin. MAC gözetmesi etkinse iptal edin veya televizyonunuzun MAC kodunu modeme ekleyin.DNS Kusuru: Modeminize internet geldiğinden emin olun. IP almayan bir modem DNS kusuru verecektir. Modeminizi makbuzdan çekin ve 10 saniye bekledikten sonra yine makbuza takarak bağlanma operasyonlarını tekrarlayın.Ethernet Kusuru: Kablolu bir irtibat reelleştiriyorsanız kablonuzun zarar almadığına ve meselesiz olduğuna dikkat edin. Aynı zamanda portlarda rastgele bir problem olmadığına da göz atın.

Tüm adımları uygulamanıza karşın hali hazırda bir netice alamıyorsanız size en yakın LG teknik servisine müracaat etebilirsiniz. Veya LG alıcı hizmetlerini aramayı sınayarak meselenizi onlarla paylaşabilirsiniz.

LG alıcı hizmetleri WhatsApp numarası: + 90 530 918 65 43

TV İnternete Bağlı Ama Giremiyorum

Televizyonunuz internete bağlı olmasına karşın internette dolaşamıyorsanız modem ışıklarınızın Doğru bir biçimde yandığına dikkat ediniz.Şayet kablolu bir biçimde giriyorsanız WiFi ile yine bağlanmayı deneyiniz.Şayet kablosuz bir biçimde giriyorsanız kablolu bir biçimde bağlanınız.Modem uzaklığına dikkat ediniz. Televizyona uzak modem internetinizin yavaş çalışmasına veya hiç çalışmasına neden olacaktır.Televizyonunuzu kapatıp açınız.Modeminizi kapatıp açınız.

Genel kategorimize göz atmayı unutmayınız.

Oy Ver