Anasayfa » Yazılım » Laravel Nedir?

Laravel Nedir?

Günümüzde web uygulaması geliştirmek isteyen bireylerin en çok kullandığı program Laravel ’dir. Laravel profesyonel ekipman özelliklerine sahiptir. Kullanımı bireylere birçok avantaj sağlar. Web sitenizin PHP, OOP özelliklerinden faydalanmasında dayanakçı olur. Laravel kullanılması pratik, anlaşılması kolaydır. Profesyonel ve acemi web sitesi geliştirmek isteyen bireyler tarafından kullanılıyor. Laravel ile projelerinizi çok süratli biçimde Doğruleşebilirsiniz.

Laravel programının sürat optimizasyonu oldukça profesyoneldir. Laravel 2011 senesinde oluşturulmuş bir Framework olma özelliğini taşır. Aynı zamanda Laravel kullanımı fiyatsızdır. İstediğiniz kadar müddet Laravel kullanabilirsiniz. Sistem sizden hiçbir biçimde fiyat arz etmez. Laravel MVC tasarım alt yapısını kullanıyor. MVC modeli oldukça profesyonel özelliklere sahip, gelişmiş bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Laravel Özellikleri Nelerdir?

Laravel fiyatsız bir web tasarımı yapma programıdır. Kolay kullanım özellikleriyle ön tasarıya çıkıyor. Pratik yapılıdır. Aynı zamanda çok süratli işlevselliği bulunur. Projelerinizi çok süratli olarak Laravel kullanarak hazırlayabilirsiniz. Laravel kullanıcılarına MVC tasarım modülü olanağı sunar. MVC tasarımıyla web sitenize en gelişmiş tasarım modellerini yükleyebilirsiniz.

Acemi ve profesyonel web sitesi geliştirmek isteyen bireylerin kullanabileceği bir Framework olarak karşımıza çıkar. Komut dizi çok basittir. Aynı zamanda söz dizimi de anlamlıdır. Laravel kullanmayı çok çabuk bilirsiniz. Hiçbir zorlayıcı yapısı bulunmuyor. OOP, PHP gibi yazılımların tüm avantajlarından, özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Saydam seviyede kod yazmak isteyen bireyler için bulunmaz bir nimettir.

Laravel ’in Öbür Bvefatları Nelerdir?

Laravel çok işlevli yapısıyla ön tasarıya çıkan bir Framework olma özelliğiyle bireylerin karşısına çıkıyor. Aynı zamanda Laravel birçok bvefatlara ufalamış gidişattadır. ORM bvefatı Laravelin en  ehemmiyetli bvefatını oluşturur. ORM; web sitesindeki nesnelerle ilişki kurmanızı sağlayan yapıdır. Web sitenizdeki nesneler üzerinde her türlü harekâtı ORM koduyla yapabilirsiniz. Dolayısıyla ORM kodu web sitesi tasarımında ve geliştirilmesinde ehemmiyetli bir yere sahiptir.

Bir öbür bvefat ise Template bvefatıdır. Template bvefatının kullanımı da oldukça basittir. Sade yapısıyla kullanıcılarına birçok avantajı beraberinde getiriyor. Saydam ve devingen yapısıyla ön tasarıya çıkar. Template ara surat tasarımını asıllaştırmaya yarıyor. En sade, kullanıcı arkadaşı ara suratları Template ile hazırlayabilirsiniz.

Laravelin bir öbür bvefatı da Route bvefatıdır. Route yönlendirici mekanizma olarak bilinir. Çok profesyonel yapıda manipülasyon özellikleri bulunur. Devingen yapısıyla ön tasarıya çıkar. Kullanımı öbür bvefatlar gibi oldukça basittir. Route ile web sayfanızdaki hakimiyetleri ayarlayabilir, yönlendirebilirsiniz. Ayrıca yeni komutlar oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz komutlara görevler verebilirsiniz.

Laravel kullanımı her güzergahtan kullanıcılara büyük avantajlar sunar. Gelişmiş yapı sistemiyle bireylerin bütün web tasarım süreçlerinde yanında olur. Ayrıca en ehemmiyetli artısı fiyatsız olmasıdır. Fiyatsız özellikleri sayesinde dilediğiniz kadar projeyi Laravel ile tasarlayabilirsiniz. Web tasarımı alanın da bir programa gereksinim dinliyorsanız, sade ve saydam özellikleriyle Laravel bütün sizlere göre bir program.

Oy Ver