Anasayfa » Gezilecek Yerler » Köyceğiz ’de Gezilecek Yerler

Köyceğiz ’de Gezilecek Yerler

Köyceğiz ’de gezilecek yerler araştırması yapılırken karşımıza pek çok gezilip görülmeye değer yerler çıkmaktadır. Köyceğiz, Muğla ’ya bağlıdır. Aynı zamanda Ege ve Akdeniz ’in birleştiği yerde Fethiye ’ye 60 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ege ve Akdeniz bölgesinde suskun, sakin, doğa hoşluklarının tadını çıkararak deniz tatili yapmak isteyenlerin zaman kaybetmeden gitmesi gereken tatil yerlerinden biridir. Köyceğiz ’de gezilecek yerler görüntüsüyle hayran vazgeçen narenciye bahçeleri, görüntüsüyle hayranlık uyandıran sakin gölü, renk değiştiren dağları ve yemyeşil ormanları ile yerli ve yabancı tam turistleri kendine hayran vazgeçmektedir.

Köyceğiz ’e tatil yapmaya giden turistlerin, Köyceğiz ’in pak havasını solumak, göl manzarasında doğal mahsullerle hazırlanmış kahvaltılar yapmak ve ormanda yürüyüş yapmak en sevdikleri etkinliklerdir. Aynı zamanda Köyceğiz, tarihte bir hayli uygarlığa ev sahipliği yapmış bir yer olarak bugüne erişen tarihi yapıtlarda bulundurmaktadır. Köyceğiz ’de nerelerde gezilir? Diye merak edenler için altta listelenmiş Köyceğiz ’de gezilecek yerleri araştırabilirler.

Köyceğiz Gölü

Köyceğiz ismini bu gölden almaktadır. Bundan dolayı bu göl Köyceğiz Gölü için bir semboldür. Bu göl özellikle tatilcilere resim çekimleri için eşsiz bir manzara görüntüsü sunmaktadır. Bahsi geçen bu göl daha öncekinden askeri emellerle kullanılan Cezaevi Adasına ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Caretta Carettaların yuvalandığı ayaklı göller arasında yer almaktadır.

Kaunos Antik Kenti

Kaunos Antik Kenti Köyceğiz ’in öne çıkan tarihi hoşluklarından biridir. Köyceğiz ’e gelen turistlerin en çok alakasını sürükleyen yerler arasında bulunur. Kaunos Antik Kenti ’ne tertip edilen tekne turları ile Dalyan üzerinden gidilmektedir. Adı geçen bu Antik Kent, Roma hamamı, tapınak ve akropolü kendi içinde barındırmaktadır. Tatillerine kısa bir tarihi gezi yaparak devam etmek isteyenler Kaunos Antik Kent ’ine uğrayabilirler.

Sandras Dağı

Bu bölgede Çiçek Baba Dağı olarak da öğrenilmektedir. Sandras Dağı devlet tarafından koruma altına alınmış Muğla ’nın azami dağları arasındadır. Turistlerin sıcaktan sıkıldıklarında ferahlayabilecekleri uygun bir yerdir.

Sultaniye Kaplıcaları

Sultaniye Kaplıcaları Türkiye ’nin radyoaktivitesi en çok alan şifalı suları arasında yer alır. Bu kaplıcalar, romatizma, kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarına iyi gelmesiyle öğrenilmektedir. Turistler için her yarıyıl sarihtir. Saat sabah 8 ile akşam 10 arasında faaliyettedir.

Ekincik Köyü

Köyceğiz ’de gezilecek yerler araştırması yapılırken Köyceğiz ’in en sevilen yerlerinden biri de Ekincik Köyü ’dür. Burası merkeze 30 kilometre mesafesinde bulunmaktadır. Ekincik Köyü Barındırdığı doğal hoşluklarıyla gelen turistleri kendine hayran vazgeçer. Buraya erişim özel taşıtlarla sağlanabildiği gibi, köy minibüsleriyle de sağlanabilmektedir.

Köyceğiz ’de Ne Yapılır?

Köyceğiz ’e gidenlerin merak ettiği suallerden biri olan Köyceğiz ’de Ne Yapılır sualinin cevabı şöyle verilebilir:

Köyceğiz ’in kokulu narenciye bahçelerinde gezintiler yapılabilir. Köyceğiz Göl ’namda tekne turu yapılabilir. Köyceğiz ’in meşhur yerlerinden biri olan Yuvarlak Çay ’da alabalık ve yoğurtlama lezzetlerinin tadına bakılabilir. Kaunos Antik Kentinin tarih kokan otantik havasının sevinci çıkarılır. Sultaniye Kaplıcalarında balçık banyosu yapılabilir.

Köyceğiz ’e Nasıl Giderim?

Muğla ’ya bağlı Köyceğiz ilçesine Türkiye ’nin her yerinden kara ve havayolu taşıtlarıyla erişim sağlanmaktadır. Karayolu erişimini seçim edenler için ilçenin otogarı merkezde bulunur. Fakat havayolu erişimini seçim edenler için havaalanı ilçeye takribî 30 kilometre mesafede bulunan Dalaman ’da bulunmaktadır. Aynı zamanda yakın yerlerden günübirlik gelenler için ise, Dalaman üzerinden tertip edilen tekne turları bulunmaktadır.

Köyceğiz Tatilinde Gece Yaşamı

Köyceğiz doğal ve tarihi hoşluklarıyla dikkat toplayan, suskun ve sakin tatil geçirmek isteyen turistlerin seçim ettiği tatil mekânlarından biridir. Suskun ve huzurlu olmasıyla ön tasarıda yakalanan Köyceğiz ’de gece yaşamı da oldukça hareketli geçmektedir. Köyceğiz yalnızca hengamesiz ve sakin tatil seçim edenlerin değil, gece yaşamı yaşamak isteyen turistlerinde gözde tatil yerleri arasında yer alır.

Köyceğiz ’de gece yaşamının yaşandığı popüler birkaç mekân bulunmaktadır. Bu mekânlar; Bekilli Şarap Evi, Avangart Cafe, Tuana Bistro, Yakamoz ve Şamdan Deluxe Restaurant ’tır. Gündüz Köyceğiz ’de gezilecek yerler ziyaret edildikten sonra gece bu mekânlarda güzelce zaman geçirilebilir.

Köyceğiz ’de Gezilecek Yerler

5/5 - (1 Oy)