Anasayfa » Genel » Kanlı Para Oyunu Nasıl Oynanır? (2 Farklı Yöntem)

Kanlı Para Oyunu Nasıl Oynanır? (2 Farklı Yöntem)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde kanlı para oyunu hakkında sualler alıyoruz. Bu içeriğimizle beraber ziyaretçilerimize kanlı para oyunu hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşmış olacağız. Bununla beraber kanlı para oyunu nasıl oynanır, kanlı para oyunu şikesi hakkında da değişik bilgiler paylaşmış olacağız.

Pandeminin yaşamımıza girmesiyle beraber ev içerisinde ev ahalisiyle beraber oynanan oyunlarda da büyük bir çoğalış yaşandı. Bazıları monopoly oynuyor, bazıları ad – şehir oynuyor. Bazılarıysa kanlı para oyununu seçim ediyor. Son zamanlarda çok sık ismini dinlediğimiz kanlı para oyunu hakkında bu içeriğimiz sizlere ayrıntılı bilgiler aktaracaktır. Aynı zamanda kanlı para oyunu nasıl oynanır? Sizlere oynanışını anlatmış olacağız.

Kanlı Para Oyunu Nedir?

Kanlı para başka bir deyişle öteki ismiyle kanlı yumruk oyunu son zamanlarda hayli bir popüler oldu diyebiliriz. Bir adet madeni para ve masayla oynanan oyunu bu kadar çok popüler eden şeyse TikTok isimli uygulamadır. TikTok keşfetine girdiğiniz zaman kanlı para oyunu hakkında bir çok video görebilirsiniz.

Kanlı para oyunu çok riskli ve sıhhate hasarlı bir reyin olarak nitelendirilmektedir. Bu cins oyunları çocuklarınıza asla öğretmemeli veya oynatmamalısınız. Aynı biçimde çocuklarınızın yanında bu cins oyunları oynamamalısınız.

Kanlı Para Oyunu

Kanlı Para Oyunu Nasıl Oynanır?

Kanlı para oyununun birden fazla oynanışı vardır. Bu oynanış cinslerini sizlere altta hisseleştik.

İlk Oynanış Yöntemi

Kanlı para oyununu oynayabilmeniz için 1 adet madeni ve ağır paraya, 1 adet parayı süratli bir biçimde döndürebileceğiniz masaya lüzumunuz vardır. Masanın üzerinde ağır ve madeni parayı atıyorsunuz fakat oyunu oynayan herkesin elleri bağlı olmak zorundadır. Parayı masadan ilk alan şahıs oyuna dahil olan istediği rastgele bir oyuncuya istediği cezayı verebiliyor.

2. Oynanış Yöntemi

Havaya bozuk para atılır ve elin tersini yakalanır. Yakalanan para parmaklardan rastgele birisinin arasına öteki elinizden destek almadan ve düşürmeden koyulur. Daha sonrasında paranın parmaklarınız arasındaki sağlamlığını test edebilmek için parayı parmağınız arasında 3 kere yere vurursunuz. Şayet para yere düşmezse oyuna devam edersiniz. Şayet para yere düşerse padişahın vereceği cezayı sürüklemek zorundasınız. Bu oynanış tarzı 2 şahsiyettir. Bir padişah, bir vezir vardır.

Kanlı Para Oyunu Günah Mı?

Kanlı para oyunu sağlık güzergahından hasarlı olabilecek ve size sağlıksal problemler oluşturabilecek bir reyindir. Oyunu kaybederseniz cezası ağır olabileceğinden sıhhatiniz mevzusunda kaygı dinlemeniz gerekebilir. Bu surattan kanlı para oyunu günah mı? Sualini sormak yerine kanlı para oyununu oynamak Doğru mu? Diye sormalısınız.

Genel kategorisine bakmayı unutmayınız.

Oy Ver