Anasayfa » Türkiye » İzmirden Alaçatıya Nasıl Giderim (Doğru Cevap)

İzmirden Alaçatıya Nasıl Giderim (Doğru Cevap)

İzmirden Alaçatıya Nasıl Giderim, İzmir Alaçatı otobüs, İzmir Alaçatı erişim, İzmir Alaçatı yol tarifi gibi bilgilerle bugün sizlere bilgi vermiş olacağız. Bu içeriğimizle beraber İzmirden Alaçatıya Nasıl Giderim ve diğer başlıklarda ayrıntılı bir biçimde bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Alaçatı Hakkında Kısa Bilgi

Türkiye ’nin parlayan yıldızı olarak adlandırılan Alaçatı eşsiz ve sevinç verici manzarasıyla bizleri büyülüyor. İçerisinde yer alan konsept butik oteller, taş konutlar, muazzam bir gece yaşamı ve göz akdikeni kumsalları sayesinde İzmir, Alaçatı ’da cümbüş asla durmuyor. Ege ’nin lezzetlerini birebir yerinde tecrübelemek ve birahaneleri, lokantaları dolaşmak istiyorsanız Alaçatı kesinlikle gidilmesi gereken yerler arasında ilk sırada yer alır. Çeşme ’ye bağlı olan Alaçatı her sene binlerce ziyaretçi ağırlıyor ve her sene gelişmeye devam ediyor. Bahar ve yaz aylarında oldukça fazla ziyaretçi sürükleyen bölge muhteşem bir manzarayla beraber muhteşem bir esnafa sahip diyebiliriz.

Alaçatıya Nasıl Giderim

Çeşme ’ye bağlı olan Alaçatı, İzmir ’in şehir merkezine 70 km uzaklıktadır. Aynı zamanda İstanbul ’a 640 kilometre, Bursa ’ya 410 kilometre, Ankara ’ya 660 kilometre, Antalya ’ya 535 kilometre, Adana ’ya 978 kilometre uzaklıktadır. Alaçatı ’ya gelmek için kullanabileceğiniz birden fazla erişim vasıtayı ve alternatifi bulunmaktadır. Otobüs, belediye otobüsü, havaş ve kendi vasıtanızla Alaçatı ’ya çok kolay bir biçimde gelebiliyorsunuz.

Alaçatıya Özel Taşıtla Nasıl Giderim

İzmir şehir merkezinden Alaçatı ’ya gitmek isterseniz birden fazla alternatifiniz var fakat özel vasıtanızla gitmek istiyorsanız çok daha kolay bir biçimde Alaçatı ’ya erişiminizi sağlayabilirsiniz. İzmir – Çeşme otobanına giriyorsunuz Çeşme ’den bir evvelki çıkış olan çıkıştan Alaçatı ’ya erişiminizi sağlayabilirsiniz. Vasati olarak 1 saatlik yolculuk sonrası Alaçatı merkeze erişmiş olacaksınız.

Havalimanından Alaçatı ’ya Nasıl Giderim

Hipotez edebileceğiniz üzere Alaçatı ’da rastgele bir havalimanı bulunmuyor. Bu surattan buraya en yakın olan havalimanına inmeli ve aktarmalar yaparak Alaçatı ’ya erişimi sağlamalısınız. Alaçatıya en yakın havalimanı İzmir Adnan Menderes havalimanıdır. Havalimanına indikten sonra HAVAŞ alternatifini kullanabilirsiniz. Çeşme rotasında ilerleyen Havaş seferleri 30 TL ’dir. Vasati olarak yolculuk 1.5 saat sürer ve 00:30, 03:30, 08:30, 10:30, 12:30, 14:30, 16:30, 18:30, 20:30 saatlerinde Havaş ’a binerek Alaçatı ’ya erişiminizi sağlayabilirsiniz.

İzmir Otogardan Alaçatıya Nasıl Giderim

İzmir ’in meşhur Çeşme Seyahat otobüsleri Alaçatı ’ya gitmek için en iyi çözüm yollarından bir tanesidir. Şayet İzmir otogarına geldiyseniz hiçbir yere gitmeden direk olarak Çeşme Seyahate uğrayınız. Her yarım saatte bir kalkan otobüs gece yarısına kadar devam ediyor. İzmir otogardan Alaçatıya gitmek için vermeniz gereken fiyat 25 TL ’dir. Çeşme Seyahat haricinde Pamukkale, Nilüfer, Kamil Koç, Metro veya Ulusoy ’u kullanabilirsiniz.

Otobüsle Alaçatı ’ya Nasıl Giderim

İzmir Megakent Belediyesi ’nin yapmış olduğu farklılıkla beraber artık belediye otobüsleri Çeşme ’ye kadar gidiyor. Çeşmeye giderken Alaçatı ’ya uğrayan otobüsler meselesiz bir biçimde yolculuğu bitirmiş oluyor. Alaçatı ’ya gitmek için kullanabileceğiniz 2 değişik otobüs bulunuyor. Bunlar 984 numaralı otobüs ve 760 numaralı otobüstür. İlk evvel 984 numaralı otobüse biniyorsunuz ve daha sonrasında Urla ’da inerek 760 numaralı otobüse biniyorsunuz. 760 numaralı otobüs sizi dolaysız olarak Alaçatı ’ya götürecektir.

Çeşme ’den Alaçatı ’ya Nasıl Giderim

Dolmuş seferleriyle Çeşme ’den Alaçatı ’ya kolay bir biçimde gidebilirsiniz. Dolmuşlar her sabah 07:00 ile 21:00 aralarında sefer tertip etmektedir. 10 dakikada bir dolmuş kalkar ve sizi Çeşme otogardan alarak Ilıca terminal ve Alaçatı ’ya kadar götürebilirler.

Diğer içeriğimiz olan İzmir ’den Çeşme ’ye Nasıl Giderim isimli içeriğimizi okumayı unutmayınız.

Oy Ver