Anasayfa » Sosyal Medya » Instagram SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu? (Kesin Bilgi)

Instagram SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu? (Kesin Bilgi)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde Instagram SS alınca bildirim gidiyor mu? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizde Instagram SS alınca bildirim gidiyor mu? Sualine Doğru yanıtı verdik. Aynı zamanda Instagram SS alınca bildirim, Instagram SS alınca bildirim gitmeme başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Instagram, Dünya ’nın en çok kullandığı sosyal medya uygulamalarından bir tanesiyken içerisinde bulunan milyonlarca insan şu an siz bu içeriğimizi okurken iletileşiyor. Bazısı resim atıyor, bazısı video atıyor, bazısı aşkını itiraf ediyor. Peki, Instagram ’da SS alınca bildirim gidiyor mu? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Instagram SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Süratli Yanıt: Instagram ’da bir öykünün ekran görüntüsünü alırsanız Instagram bildirim yollamaz. Fakat Instagram ’da size sevk edilen sohbet içerisinde kaybolan bir görüntü varsa ve siz o kaybolan görüntüyü SS alırsanız öteki kullanıcıya bilgilendirme iletilir.

Instagram Öykü SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Instagram görsel içeriklerle dolu muhteşem ve devasa bir kullanıcı bilgi tabanına sahip sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama içerisinde paylaşılan öyküler, gönderiler veya öteki türevi materyallerin haberiniz olmadan ekran görüntüsü alınarak bir başkasıyla paylaşılıyor olması elbette can sıkıcı bir gidişat.

Instagram ’da paylaştığınız öykülerin ekran görüntüsü alınırsa şu anda Instagram size bildirim yollamıyor. Aynı hadise sohbetleriniz içerisindeki iletileriniz, gönderileriniz veya reels ’leriniz içinde geçerlidir. META ’ya bağlı olan hiçbir uygulama içerisinde bu cins hadiselerde kullanıcı bilgilendirilmemektedir.

Instagram SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Instagram ’da paylaştığınız bir sohbet iletisindeki kaybolan resmi konuştuğunuz birey SS alırsa bu size bildirim olarak gözükür. Bildirimi hakimiyet etmek için sohbet içerisinde bulunan kamerayı açın ve resim çekin. Daha sonrasında konuştuğunuz şahsın yolladığınız kaybolan resim için ss almasını isteyin. Şayet SS alırsa size bildirim olarak gelecektir.

Instagram SS Alındığını Nasıl Anlarız?

Bir başkasıyla olan sohbetinize gidin ve kameranızı açın. Resminizi çekin ve alttaki alternatiflerde yer alan ‘ ’Tekerrür oynatmaya izin ver ’ ’ veya ‘ ’bir defa görüntüle ’ ’ alternatiflerinden bir tanesini seçin. Şayet karşı taraf yolladığınız kaybolan iletiyi SS alırsa size bildirim olarak gelecektir.

Galeriden sohbetinize ilave ettiğiniz resimler için bu gidişat geçerli değildir. Basmakalıp bir iletiymiş gibisine iletildiği için ekran görüntüsü alınsa bile size bildirim sevk edilmez.

Sosyal medya kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver