Anasayfa » Genel » Instagram ’da Hassas İçerikli Ne Demek?

Instagram ’da Hassas İçerikli Ne Demek?

Instagram alıngan içerikli ne demek? Aşinayı üzere alıngan içerik sosyal medya üzerinden paylaşılmakta olan topluluk kaidelerini ihlal etmiyor olsa dahi bazı insanlar üzerinde olumsuz tesire neden olabilecek gönderilere verilen ad olarak karşımıza çıkıyor. Alıngan içerikler kimi zaman şiddet kapsayan görüntüler olabileceği gibi yakışıksızlık kapsayan paylaşımlar da olabiliyor. Özellikle sosyal medya mecralarının kullanıcı yaş ortalamasının düşmesi ile beraber alıngan içerikli paylaşımların hakimiyet altına alınması büyük ehemmiyet taşıyor. Bunun yanı gizeme yaş ile ilgili olmasa da kimi paylaşımların üzücü ve hırpalayıcı olduğu da bir asıl. Bu noktada ise Instagram alıngan içerik hakimiyeti özelliğini devreye sokmuş vaziyette.

Instagram ’da Alıngan İçerikli Ne Demek?

Instagram ’da Alıngan İçerik

Yakışıksızlık ya da şiddet kapsayan, topluluk kaidelerini rastgele bir biçimde ihlal etmiyor olsa da kullanıcılar üzerinde olumsuz bir tesir yaratabilme olasılığı olan gönderiler Instagram ’da alıngan içerik olarak adlandırılıyor. Bu özellikleri taşıyan gönderilerin ise olumsuz olarak etkilenebilecek kullanıcıların karşısına dolaysız olarak çıkmasını önleyebilmek emeli ile Instagram bir özellik geliştirerek alıngan içeriklerin kısıtlanabilmesine imkân sağladı. Bu özellik ile beraber hem yaşı ufak hem de olumsuz olarak etkilenebilecek kullanıcıların alıngan içeriklere Doğrudan maruz kalması yasaklanıyor. Bu sayede üzücü ya da hırpalayıcı görüntüler kapsamakta olan pek çok gönderi kullanıcılar tarafından paylaşılırken hakimiyet edilerek kısıtlanabiliyor. Bunun yanı gizeme Instagram alıngan içerik hakimiyeti olarak adlandırılan bir öteki özellik sayesinde uygulama kullanıcıları ne kadar alıngan içerik görüntüleyebileceklerinin ayarlamasını yapabiliyor.

Instagram Alıngan İçerik Hakimiyeti

Instagram uygulamasının yeni özellikleri arasında sunulmuş olan alıngan içerik hakimiyeti özelliği sayesinde artık kullanıcılar alıngan içerikleri görüntülemeyi açıp kapatabilecek ya da hudutlandırabilecekler. Aynı zamanda bu özellikle beraber 18 yaşın altındaki hesap kullanıcılarının alıngan içeriklere maruz kalmaması da amaçlanmakta ve bu hesap kullanıcıların alıngan içerik görüntüleme alternatifi açılamamaktadır. Profiliniz üzerinden ayarlara giderek hesap ayarları içerisinde alıngan içerik hakimiyeti kısmına girdikten sonra zorunlu hudutlandırmaları yapabilirsiniz. Instagram ’da alıngan içerikli ne demek? Alıngan içerikli gönderiler yakışıksızlık, şiddet vb. olumsuz tesir oluşturabilecek unsurlar barındıran gönderiler olarak belirleniyor.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver