Anasayfa » Genel » Gebelikte Saç Rengi Değişir Mi?

Gebelikte Saç Rengi Değişir Mi?

Gebelikte saç rengi değişir mi? Sualini gebelik sürecinde saçlarında farklılıklar geçiren her kadın merak etmektedir. Gebelikte saç rengi değişir mi? Sualine yanıt olarak, gebelik sürecinde alana gelen hormonal metamorfozlardan dolayı bedende olan tam farklılıklarla beraber saçlarda da başkalaşımlar alana gelebilir. Gebelik sürecinde olan kadınların saçlarında renk açılmaları, dolgunluk ve parlaklık görülebilmektedir.

Gebelikte Saç Rengi Değişir Mi?

Gebelikte Saç Rengi Neden Açılır?

Gebelik sürecinde kadınların tam beden sistemleri yenilenmektedir. Hormonal balanssızlıklar ve hücre yenilenmeleri bedende bazı bölgelerde kendini göstermektedir. Bu süreçte kadınların yaşadıkları en yaygın bulgular tırnaklar ve saçlarda alana kazanç. Gebelikte saç rengi neden açılır? Suali ise bu noktada merak edilen bir mevzu haline kazanç. Gebelik sürecinde olan kadınların tırnakları ve saçları daha süratli uzar, saçları daha dolgunlaşır, dökülmeleri eksilir ve saçlar daha parlak bir görünüm kazanır. Tam bunların altında uyuyan neden ise gebelik sürecinde çoğalış gösteren östrojen hormon seviyeleridir.

Gebelikte Saç Rengi Nasıl Değiştirilir?

Gebelik sürecinde olan kadınların saç renklerinde metamorfoz istemeleri sıradan karşılanan bir gidişattır. Gebelikte saç rengi değiştirmek için sunulan teklifler şöyle araştırılabilir.

Gebelik sürecinde hekimlerinde önerisi olmakla beraber amonyak kapsayan saç boyalarının kullanılması çocuk sıhhati ve gelişimi açısından risk talep etmektedir. Bundan dolayı gebeliğin özellikle ilk 3 ayında bebeğin uzuvlarının oluşma aşaması olduğu için saç boyasının kullanılması netlikle önerilmez. Fakat saçlarını boyatmak isteyen anne adayları, gebeliğin ilk 3 ayı sonrasında nebatsal bazlı boyalar, kına, papatya suyu ve kahve çekirdeği gibi natürel içerikli mahsuller kullanarak saç renklerini değiştirebilirler.

Gebelikte Saçlarda Oluşan Farklılıklar

Gebelik sürecinde kadınların östrojen hormon seviyeleri yukarıyalar çıkmaktadır. Bununla beraber tam beden sistemlerinde değişiklikler ve yenilenmeler alana gelmektedir. Bu süreçler bulgularını bedende oluşan farklılıklar biçiminde göstermektedir. Böylece gebelikte saçlarda oluşan farklılıklar şöyle misallendirilebilir.

Gebelik yarıyılında östrojen hormonlarının üst seviyelere çıkmasının bir sonucu olarak, saçlar daha gür ve parlak bir görünüme kavuşur. Fakat bazı anne adaylarında bu gidişat biçiminde de alana gelebilir. Saç dökülmesi yaşayan hamile kadınlara sunulan çözüm teklifleri ise jinekoloji uzmanlarının dayanak olarak verdikleri folik asitler ve vitaminlerdir.

Gebelik sürecinde kadınların bedenlerinde yaşanan hormon başkalaşımlarının ve hücre yenilenmelerinin bir neticeyi olarak saçlarda bir hayli farklılık kollanır. Saçta oluşan parlaklık, canlılık, dolgunluk ve dökülmeler olarak ortaya çıkan bu başkalaşımlar Gebelikte saç rengi değişir mi? Diye merak eden anne adaylarına yanıt olarak sunulabilir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 – 1 Şahıs Değerlendirdi!
Oy Ver