Anasayfa » Genel » Hamilelikte Epilasyon Aleti Kullanılır Mı?

Hamilelikte Epilasyon Aleti Kullanılır Mı?

Hamilelikte hormonların salgılanmasındaki çoğalış ile birlikte istenmeyen tüylerde çoğalmakta ve gebelikte epilasyon aleti kullanılır mı? gibi sualler ortaya çıkmaktadır. Bu surattan da bayanlar bu sualin önüne geçmek ve istenmeyen tüylere çözüm bulmak için muhtelif usullere müracaat etmektedir. Hamilelik yarıyılında kimyevi ya da ışın usulü olan tekniklerle tüylerin alınmakta oluşu bebeğe ya da anneye hasar vermemektedir.

Ancak bunun yanında ağda gibi usuller kabarıklıklara, kızarıklıklara ya da alerjilere neden olabilmektedir. Bu surattan epilasyon usullerinin uygulanması mevzusunda anne ve baba sıhhatine göre hareket etmekte fayda vardır.

Gebelikte Epilasyon Aleti Kullanılır Mı?

Hamileyken Epilasyon Hasarlı Mı?

Gebelikte epilasyon yaptırmak isteyenler her zaman için Doğru usulü seçmelidir. Hamilelik yarıyılında epilasyon yaptırıp yaptırmamak tamamen annenin seçimine bağlı olmaktadır. Yanlış usullerle yapılmakta olan epilasyon mevzusunda anne ve bebek sıhhati negatif biçimde etkilenebilmektedir. Hangi tekniğin kullanılıp kullanılmaması gerektiği iyi biçimde bilinmelidir.

Hamileyken epilasyon hasarlı mı? hamilelik yarıyılı süresince gebelerde hormoanl farklılıktan dolayı tüylenmede çoğalış gözlemlenebilmektedir. Hamilelik sürecinde iğneli ya da elektrikle yapılmakta olan epilasyon risklidir ve önerilmemektedir. Isıyla yapılmakta olan epilasyonun ise emin bir hasarı bulunmamaktadır. Lazer epilasyon mevzusunda ise gebeliğe dair olarak net bilgiler bulunmadığı için bu önerilmemektedir. Bu cins epilasyonlar illaki yapılacaksa dahi son 3 ay içinde meme uçlarına yapılmaması gerekmektedir.

Gebelikte Epilasyon Aleti Hangi Bölgeye Uygulanmalı?

Hamile bayanların hamilelik sürecinde dikkat etmesi gereken bir hayli unsur olduğu için gebelikte epilasyon aleti hangi bölgeye uygulanmalı? Suali de ehemmiyet talep eder. Bu noktada annenin sıhhati ya da bebeğin sıhhati açısından bir mahzuru görülmeyen ve Doğru usullerle uygulanan epilasyonlar vardır. Çok fazla derine ve yara varsa oraya temas edilmeyecek biçimde her bölgeye uygulanmaktadır. En çok kullanılan bölge bacaklar olsa da bikini bölgesine de uygulanmasında mahzur yoktur.

Alerji yapıp yapmadığına bakılarak anne adayı epilasyonu kullanabilir ve uzun süreli olacak neticeler elde edebilir. gebelikte epilasyon aleti kullanılır mı? sualinin cevabı da en uygun ve en sıhhatli usuller uygulandığı vakitçe bayanların lehine olmaktadır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver