Anasayfa » Genel » En İyi Gözlük Camı Markaları (Muhteşem Camlar)

En İyi Gözlük Camı Markaları (Muhteşem Camlar)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde en iyi gözlük sırçayı markaları hangisi? Biçiminde sual alıyoruz. Bu içeriğimizle beraber ziyaretçilerimize en iyi gözlük sırçayı markaları hakkında ayrıntılı bir biçimde bilgi sunmuş olacağımız. Bununla beraber en iyi gözlük sırçayı, en iyi gözlük sırçayı hangisi, numaralı gözlük sırçayı, sırça markaları hakkında da değişik bilgileri sizlere iletmiş olacağız.

Muhtelif sağlık meseleleri sebebiyle gözlerimizde oluşan bozulmalar sonrasında salt bir gözlüğe lüzum dinleriz. Zira gözlerimiz bozulduğunda uzağı güç görürüz veya yakını görmekte zorlanabiliriz. Yaşa bağlı olarak ortaya çıktığı öne sürülse de göz hastalıklarının ufak yaşlarda da gözlerimizde sağlık problemleri alana gelebilir ve görme meseleleri yaşayabiliriz. Gözlerinizde bozulma olduğunu veya sağlıksal bir problem olduğunu seziyorsanız dolaysız olarak yapmanız gereken en yakın göz hekimine gitmenizdir. Hekime gittiğinizde size gözlük yazılmışsa ve hangi gözlük sırçasının daha iyi olduğunu öğrenmiyorsanız en iyi gözlük sırçayı markaları isimli bu içeriğimiz sizlere destekçi olabilir.

gözlük sırçayı markaları

En İyi Gözlük Sırçayı Markaları

Güneş gözlüğü veya numaralı gözlük fark etmeksizin estetik açıdan hoş gözüken bir gözlüğe sahip olmayı hepimiz isteriz. Aynı zamanda estetik bir gözlüğe sahip olurken de gözlerimizi yormayacak, bize daha iyi bir görme ihtimali sağlayabilecek sırçalara da bir hayli dikkat etmemiz gerekir. Bu mevzu da bize destekçi olacak olan gözlüğümüzün sırça niteliğidir. Gözlüğünüzün sırçayı ne kadar nitelikli olursa işte o kadar fazla daha iyi görme oranına sahip olabilirsiniz diyebiliriz.

Sırça niteliği güneş gözlükleri için aşırısıyla ehemmiyetlidir. Sırçanın niteliğine göre güneşe olan hassasiyet çoğalır veya eksilir. Gözlük sırçayı olarak antirefle sırça kaplamaları, sert kaplamalar, renkler veya filtreler bulunur. Gözlüğünüzün polarize olması, gözlük sırçasının ince / kalın olması, ışığa karşı yansımayı yasaklayıcı olması veya gözlük sırçanızın kolormatik olması diğer dikkat etmemiz gerekenler arasında yer alır.

Numaralı Gözlük Sırçayı Markaları

Sırasıyla gözlük sırçayı markası denilince akla gelen ilk markaları sizlere altta listeledik.

Essilor.Zeiss.Nikon.Seiko Vision.Vision Art.Hoya.Novax.Kodak.

Gözlük Sırçayı Çeşitleri Nelerdir?

7 değişik gözlük sırçayı çeşidi bulunmaktadır. Bu 7 değişik gözlük sırçayı çeşidinin her birisinin kendine özgü özelliği bulunmaktadır. Gözlük sırçayı çeşitlerinin kimileri hakkında açıklamayı sizlere altta hisseleştik.

Mineral sırça – Diğer çeşitlere göre çok daha kırılgan bir yapıya sahip olan bu gözlük sırçayı çeşidi kolay bir biçimde çatlayabilir ve darbelere dayanıksızdır. Aynı zamanda ağırdır. Fakat leke ve toz yakalamaz. Arınması da bir hayli kolaydır.Organik sırça – Son zamanların en çok seçim edilen gözlük sırçayı çeşididir. Mineral sırçaya göre çok daha hafif olan ve daha dayanıklı olan organik sırça çizilmelere, darbeye aşırısıyla ergonomiktir. %100 kırılmaz özelliğe sahiptir fakat kolay bir biçimde arınması yapılamaz.Polikarbonat sırça – Kırılma ve çizilmelere rağmen çok daha iyi neticeler verebilecek olan bu gözlük sırçayı çeşidi diğer 2 sırçaya göre maaliyet açısından daha fazla pahalıdır. %99 oranında UV gözetmesi sağlar.Kolormatik sırça – Güneş ışığına göre koyulaşan sırça olarak öğrenilen kolormatik sırçalar güneşe karşı hassasiyeti bulunan şahısların bırakılmazıdır. Sırçayı oldukça niteliklidir ve teknolojik açıdan en yararlısı diyebiliriz. Fakat az ışıkta veya geceleri çalışan bireyler için bu sırça uygun değildir.Prograsif sırça – 3 değişik odak noktasına sahiptir. Bariz bir çizgileri yoktur fakat yanal açıdan çok fazla şikayet almaktadır. Tercihi yaparken suratınıza uygun sırçayı bulmalı ve sizi rahatsız etmeyecek olanı seçim etmelisiniz.Antirefle sırça – Parlamayı büyük miktarda eksilten ve yansıma vakasını da tamamlayan bu filtre sırçaların üzerine yerleştirilmektedir. Daha net ve hoş bir görüş açısı elde etmek isteyenlere idealdir.Bifokal sırça – Tek gözlükle iki gözlüğün görevini görmek isteyenlere bifokal sırça işe yarayacaktır. Uzak ve yakını bu gözlük sırçayı sayesinde görebilirsiniz.

Genel kategorimizde daha fazla içerik var. Göz atabilirsiniz.

Oy Ver