Anasayfa » Dünya » En Çok Kullanılan Rus Kadın İsimleri

En Çok Kullanılan Rus Kadın İsimleri

Rus Kadın Adları – Rusya, çok kültürlü ve çok dilli bir ülke olmasına rağmen, Rus dilinde kadın adları oldukça popülerdir. Bu adlar genellikle Hristiyan inançlarına dayanmaktadır ve çoğu, İncil ’de geçen şahsiyetlerin adlarına dayanmaktadır. Aynı zamanda, Rusya tarihinde önemli kadınların isimleri de sıklıkla kullanılmıştır. Örneğin, Catherine ve Anastasia gibi adlar, tarihte önemli hanedanların üyelerine verilmiştir. Bu yazıda, sık kullanılan Rus kadın adlarınden bazılarını inceleyeceğiz ve anlamlarını açıklayacağız.

Rus kadın adları ilginizi sürüklüyorsa, altta yer alan başlıkları inceleyebilir ve dilediğiniz adda karar kılabilirsiniz. Peki, Rus kadın adları neler?

Rus Kadın Adları

Rus Kadın Adları yukarıyada da bahsedildiği üzere tenn anlamlar ve öyküler kapsayan adlardır. Şayet çocuğunuza bir Rus adı koymak istiyorsanız, anlamlarına göz attıktan sonra değerlendirebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz adda karar kılabilirsiniz.

Anastasia yeniden doğuş Natasha doğum günü Olga kutsanmış Ekaterina kraliçe Svetlana ışık Irina pazarlıkçı Tatiana hayalet Maria yüce Lyudmila sevgili dil Galina haziran Yulia Yunanca Nadezhda umut Ekaterina kraliçe Elena helen Alena uzak Valentina sağlam Daria yönetici Yekaterina kraliçe Lyubov aşk Olga sveçli Zoya varlıklı Polina altın Lera evlat Anya güçlü Darya donanımlı Kseniya yabancı Kristina takipçi Elena helen Masha tatlı Nastya doğum günü Sofia bilgelik Olesya evli Ulyana geniş Daria yönetici Liza Dil Yana yeni Varya dokunuşan Mila sevgi Tanya haziran Yulia Yunanca Oksana yaşamda kalmış Lina lion Inna güçlü Vera asıl Galina haziran Inga sürükleyicilik Tatyana hayalet Katerina kraliçe Yuliya Yunanca Anfisa resmi Formun Üstü Rus Kadın İsimleriRus Kadın Adları

Rus Kadın Adlarınin Kökenleri

Rusça adlar, muhtelif kökenlere dayanabilir. Bir Hayli Rus adı, Slav dil ailesine ait olan Rus dilinden türemiştir. Bu adlar, Slav mitolojisi, kültürü ve tarihinden esinlenerek oluşmuşlardır. Örneğin, adları Olga, Svetlana, Natasha gibi adlar Slav dilinde “kutsal”, “ışık” ve “doğum günü” anlamlarına sahiptir.

Oy Ver