Anasayfa » Genel » E Devlet Çalışma Hayatım Sorgulama – Ne Zaman Emekli Olurum?

E Devlet Çalışma Hayatım Sorgulama – Ne Zaman Emekli Olurum?

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde E Devlet çalışma hayatım denetleme mevzusunda sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize E devlet çalışma hayatım denetleme mevzusunda destekçi olacağız. Aynı zamanda çalışma hayatım edevlet, ne zaman emekli olurum, emekli olma yaşı başlıklarında da değişik bilgileri aktaracağız.

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığı olan herkesin kullanabileceği E – Devlet uygulamasına her geçen gün yeni bir özellik daha ilave ediliyor. Son ilave edilen özelliklerden bir tanesi de Edevlet çalışma hayatım ekranı. Bu ekran sayesinde tüm çalışma bilgilerinizi görüntüleyebiliyor ve çalışma hayatım denetlemesi sayesinde emeklilik yaşınızı bilmiş oluyorsunuz.

E Devlet Çalışma Hayatım Denetleme

E – Devlet Çalışma Hayatım Denetleme Ekranı

E – Devlet ’in yeni özelliklerinden bir tanesi olan E – Devlet çalışma hayatım uygulaması Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığı bulunan her bir ferdin ne zaman emekli olabileceğini, kaç gün hangi sigortada çalıştığı gibi tüm bilgileri denetleyebilmenizi sağlıyor.

E – Devlet hesabınıza T.C kimlik numarası ve parolanızla giriş yapınız.Giriş yaptıktan sonra arama paketçiğine ‘ ’Çalışma hayatım ’ ’ yazınız.

Karşınıza çıkan ekran sayesinde var olan tüm çalışma yaşamınızı görebilir ve ne zaman emekli olabileceğinize dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

E – Devlet Çalışma Hayatım Denetleme Ekranı Linki e devlet çalışma hayatım denetleme

E  – Devlet Emeklilik Yaşı Hesaplama

E – Devlet ’in sunmuş olduğu özellikler sayesinde emeklilik yaşınıza dair tüm bilgileri denetleyebiliyorsunuz. Çalışma hayatım denetleme ekranı sizlere alttaki bilgileri sunmaktadır.

4A Patenti Emeklilik Bilgileri,4B Patenti Emeklilik Bilgileri,4C Patenti Emeklilik Bilgileri,İş yeri başlangıç tarihiYaşınızPrim ödeme günüSigortalılık süresiEmeklilik kaç yaşınızın kaldığıKalan prim gün sayısınıEmeklilik yaşınızı

Ne Zaman Emekli Olurum?

Emeklilik yaşınızı denetleyebileceğiniz bir öbür uygulamaysa Sosyal Güvenlik Müesseseyidir. Sosyal güvenlik müessesesinin internet sitesine girerek emeklilik yaşınızı bütün bütününe Doğru bir biçimde hesaplayabiliyorsunuz. E – Devlet emeklilik hesaplama vasıtasına göre bir tık daha güç olan fakat Doğru bir biçimde bilgi sunabilecek olan bu uygulamaya da göz atabilirsiniz.

Denetleme yaparken alttaki bilgileri Sosyal güvenlik müessesesiyle paylaşmanız gerekmektedir;

CinsiyetinizDoğum tarihinizHizmete başlama tarihinizMalüliyetiniz var mı?Erken ihtiyarlama var mı?Sosyal Sigortalar Kurumu prim ödeme gün sayınızDiğer sandıklara ait gün sayınızAskerlik / sanatçı gün sayınızFiili gün sayınızYurtdışı gün sayınız3600 günün doldurulduğu tarih

Sosyal Güvenlik Müessesesinden ne zaman emekli olurum? Sorgusu yapmak istiyorsanız alttaki linki kullanabilirsiniz.

SGK Emeklilik Yaşı Hesaplama Linki

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver