Anasayfa » Genel » Disney Plus Otomatik Oynatmayı Kapatma 2022

Disney Plus Otomatik Oynatmayı Kapatma 2022

Disney Plus otomatik oynatmayı kapatma, Disney Plus otomatik oynatma kapatma, Disney Plus otomatik oynatma meseleyiyla ilgili bu içeriğimiz ayrıntılı bir biçimde bilgi verecektir. Şayet sizlerde Disney Plus otomatik oynatmayı kapatmak istiyorsanız altta sizlere vereceğimiz bilgilerden yararlanabilirsiniz.

14 Haziran 2022 tarihinde Türkiye ’de yayınlanmaya başlayan Disney Plus uygulaması binlerce yeni içerik ile film / dizi severleri karşıladı. Yoğun bir alakayla karşılanan Disney+, her geçen gün kendisini geliştirmeye ve yeni içerikleri içerisine dahil etmeye devam ediyor. Disney+ uygulamasında şayet bir içerik izlerken otomatik oynatma meselesiyle karşılaşıyorsanız ve ne yapacağınız mevzusunda bilginiz yoksa altta yer alan bilgileri uygulayabilirsiniz.

Bilgi: Disney Plus ’ta ki tüm içerikleri izleyebilmeniz için Disney+ azalığına sahip olmanız gerekir. Şayet abonelik satın almak isterseniz resmi Disney+ sitesine giriş yapabilirsiniz.

Disney Plus Otomatik Oynatma Nedir

Disney Plus ’da rastgele bir içeriği izlerken özellikle dizileri izlerken bir bölümden öteki bir kısma geçerken içerikler otomatik olarak oynatılmaktadır. Bu kimi kullanıcı tarafından bereketli kimi kullanıcı tarafından ise rahatsız edici bir özellik olarak karşılanıyor. Fakat bu özellikten rahatsız olan şahıslar Disney+ uygulaması üzerinden bu özelliği çok kolay bir biçimde kapatabilirler.

Disney Plus Otomatik Oynatma Özelliğini Kapatma

Netflix gibi platformlarda da aynı özellik bulunuyorken otomatik oynatma özelliği Disney+ uygulamasında da yer ediniyor. Mobil uygulama üzerinden bu özelliği kapatabilmek için alttaki usulleri uygulamanız yeterli olacaktır.

Disney+ uygulamasını açın. Şayet uygulamayı ilk kere kullanıyorsanız giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra uygulama içerisindeki sağ alt köşede yer alan profil sembolüne tıklayın. Açılan sayfada ‘ ’Profil kumpasla ’ ’ sekmesine girin. Ayarını değiştirmek istediğiniz profili seçin. Yine açılan ekrandan otomatik oynatma özelliğini devre dışı vazgeçin. Yaptığınız farklılığı kayıt edin.

Şayet yapamadıysanız video aracılığıyla da yapabilirsiniz. Fakat video ingilizcedir.

İşte hepsi bu kadar… Unutmayın; Her profiliniz için bu ayarı yapmanız gerekir. Başka Bir Deyişle bir profilinizde otomatik oynatmayı kapattıysanız öteki profilinizde de kapatmak için aynı ayarları yapmanız gerekir. Aynı ayarı tarayıcı ve web üzerinden de uygulayabilirsiniz. Fark eden bir şey yoktur.

Bu içeriğimizin sonuna geldik. Öteki bir içeriğimiz olan Disney Plus ses meseleyi isimli içeriğimizi tahlile başlayabilirsiniz.

Oy Ver