Anasayfa » Genel » Disney Plus Lise Dizileri 2022

Disney Plus Lise Dizileri 2022

Disney Plus lise dizileri, Disney Plus mektep dizileri, Disney Plus gençlik dizileri, Disney Plus dizileri mevzusunda dayanağa gereksinimi olan ziyaretçilerimize devasa bir içerik oluşturduk. Disney, son yarıyıllarda en fazla konuşulan platformların başında yer alıyor. Özellikle Türkiye ’de açılış galası ile isminden bahsettirmeyi başarsa da, birbirinden nitelikli imalleri ile dikkatleri üzerine sürüklemeye devam edeceğe benziyor. Peki ama Disney Plus ’da hangi imaller var? Aslına bakılırsa Türkiye içinde Netflix ve Blutv gibi platformlardan parçalayan en temel özelliği kendi lisanslı imalleri olarak dikkat toplar. Misal vermek gerekirse Walt Disney efsaneleri, Marvel ve  Pixar üretimlerinin yanı sıra Star Wars  imalleri de Disney Plus ’da yer almaktadır. Bunlar arasından dilediğiniz bir tanesini hemen izlemek için siz de Disney Plus ’a aza olabilirsiniz.

Disney Plus Dizileri

Disney ’de her zevke ve her yaşa uygun bir dizi kesinlikle bulunmaktadır. Bunlar arasında belgeseller, araştırma dizileri, popüler kültür imalleri, kült imaller, lise ve gençlik temalı diziler, suç ve serüven dizileri, animeler, çizgi diziler gibi onlarca değişik cins bulunur. Aslına bakılırsa Disney Plus kullanım basitliği bakımından ziyaretçiyi yormasa da hangi imali izleyeceğinize karar vermekte eforluk çekebilirsiniz.

disney plus lise dizileri

Disney Plus İzlenmesi Gereken Diziler

Altta sizin için ayrıntıyı bir liste hazırladık. Bu listeye göre birbirinden değişik diziler seçenek olarak yazılmaktadır. Sadece dikkat edilmesi gereken öncelikli mevzu başlığının izlenme oranlarının Disney Plus Türkiye ’ye ait olmadığı, evrensel sayıların ortalaması olduğudur. Genellikle Türkiye ’de gülünç film, komedi dizisi kavrayışı azıcık değişik olduğu için listedeki bazı dizileri beğenmeyebilirsiniz. Biz yeniden de en çok izlenenden başlayarak bir liste hazırlamak istediğimizin altını çizmiş olalım.

WandaVision

Bu son derece farkı bir Marvel eleştirisidir. Aslında 2010 senesinden sonra Marvel âleminde yer alan tüm şahsiyetler bir biçimde karşılaşmakta ve bu biçimde türetilmiş onlarca eser ortaya çıkmaktadır. WandaVision ise bütün olarak bunu tenkit etir. Buna göre az öğrenilen iki Marvel kişiliğinin 60 ’lı senelerde bir sit-com dizisinde karşımıza çıktığını görmekteyiz.

Marvel âlemine, animelere ve süper kahramanlara yabancıysanız bu üretim sizi çok kendine sürüklemeyebilir. Yalnız özellikle Disney ’in bu imalinin Amerika başta olmak üzere süper kahraman sevgisinin yoğun olduğu yerlerde çok hoşlanıldığını da belirtmek isteriz.

Loki

Loki kişiliğini ilk olarak Jim Carrey ’in oynadığı the Mask filminde görmüştük. Filmi ve Loki kişiliğini kısaca andırmamız gerekirse, Loki İskandinav mitolojisinde şaka – afacanlık ve espri tanrısıdır ve filmlerde ortaya çıkan tüm şımarıklığın başlıca sebebi olarak görülür. Loki dizisinde ise Thor ’un üvey kardeşi başka bir deyişle Loki rolünde Tom  Hiddleston oynuyor. Son yarıyıllarda karşılaştığınız en iyi oyunculuk misali olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu dizide Loki, zamanda ortaya çıkan boşlukları durdurmak için yolculuk yapan bir şahsiyete çalışmak zorunda kalıyor. Başlarda merak unsuru uyandırıyor olsa da sonradan bir anda sizi içine alıveriyor. Son derece galibiyetli bir üretim olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Zati Disney Plus Türkiye ’nin afişlerinde de sıklıkla Loki ’nin reklamının yapıldığını görüyoruz.

The Mandalorian

Star Wars artık bir film ve dizi serisi olmaktan uzaklaşarak başlı başına bir âleme dönüştü. Onlarca değişik film – dizi ve çizgi romanın ardından şimdi bir de Disney Plus ile sürekli olarak gelişen dizileri ön tasarıya çıkıyor. The Mandalorian aslına bakılırsa Return of the Jedi – The Force  Awakens arasında geçen hadiseleri işleyen bir bilim kurgu dizisi olarak ortaya çıkmış olsa da temposu bakımından oldukça galibiyetli olduğunu söyleyebiliriz. Çok fazla bağlanmanızı da tavsiye etmiyoruz. Zira The Mandalorian bir mini dizi konseptine sahip.

Disney Plus Lise Dizileri

Aslına bakılırsa Disney Plus bünyesinde daha çok gençlik üzerine kurgulanmış yada gençlerin ilgisini sürükleyen diziler bulunuyor. Lise dizileri konseptinden uzun süredir Disney ’in böldüğünü belirtmek gerekiyor. Zira gençler artık bu stil diziler yerine daha çok fantastik sinema ögelerine yönelmeyi seçim ediyor.

Yeniden de Disney Plus içerisinde gençlerin izlemekten zevk alacağı pek çok üretimin olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekiyor. Bunlar hakkında kısa kısa bilgiler vererek içeriğimize devam edelim…

StarStruck – Disney Plus Dizisi

Cümbüşlü bir yolculuğa hazır mısınız? Başrol oyuncumuz, ünlü olmak mı yoksa, aşkın peşinden gitmek mi daha manalı karar vermeye çalışıyor. Hatta bir yarıyıl bu filmin Amerika ’da espri mevzusu olduğu ve bir deyim ortaya çıkardığını da belirtmek gerekiyor. Ne zaman çok zengin biri bizdeki Ege kasabasına yerleşme hayalini yaşarsa onun için StarStruck etkisi altında deyimi kullanılmaya başlanmış.

Frenemies – Disney Plus Lise Dizisi

Türkçe ’ye İnek Çanları olarak çevrilen bu üretim sözcüğün bütün anlamıyla bir lise dizisi olarak ön tasarıya çıkmaktadır. Şımarık kızlar babalarının mandıralarında çalışmaları mevzusundaki ısrarına sabredemeyerek çalışma önerisini kabul ederler. Bu filmde klasik bir aşk serüvensına ve öyküye de rastlamak muhtemel oluyor.

Teen Beach 2 – Disney Plus Lise Dizileri

Bu Doğruten standart bir senaryo gibi başlayan ve değişik ilerleyen bir üretimdir. Öyle ki, Türkiye ’deki Deli Dershane stilinde başlayan filmimizde işler bir anda sarpa sarar. Bir sahil hikayesi, kaslı erkekler, hoş kızlar film çekimine katılırlar. Film bittikten sonra film dünyasındaki şahsiyetler bir anda hakikat yaşama giriş yaparlar. Perdeler kapanmadan evvel takımın yapması gereken şey biran evvel herkesi tekerrürden ait olduğu yere geri döndürmek olmalıdır.

Invısıble Sister – Disney Plus İzlenmesi Gereken Diziler

Bu filmi rastgele bir yerde izleseniz dahi onun bir Disney imali olduğunu anında anlayabilirsiniz. Standart bir senaryo, hoş oyunculuklar ve sürprizlerle dolu ilerleyiş ile taçlandırılmış. Buna göre iki kız kardeş bulunmakta ve kardeşlerden bir tanesi çok popülerken öbür pek fark edilmemektedir. Bir cadılar bayramı kutlaması esnasında kardeşlerden popüler olan bir anda görünmez olarak hakikat anlamda kimsenin farkına varmadığı bir hale bürünür. Şimdi iki kardeş kafa kafaya verip bu vaziyeti tersine çevirmek zorunda kalırlar.

Disney Plus ’ta Yayınlanan ve Sevebileceğiniz Öbür Lise Dizileri

Jump IN Camp Rock 2: The Final Jam Cadet Jelly The Cheetah Girls The Cheetah Girls: One World Recess: Taking the Fifth Grade The Parent Trap High School Musical 2 Alice Through the Looking Glass George of the Jungle Mr. Magoo Tini: The New Life of Violetta Atlantis: Milo ’s Return Atlantis: The Lost Empire Flubber The Nightmare Before Christmas D2: The Mighty Ducks Honey, We Shrunk Ourselves Finding Dory

Bu içeriğimizin sonuna geldik. Bir öbür içeriğimiz olan Disney Plus kore dizileri veya Disney Plus anime dizileri isimli içeriğimize göz atabilirsiniz.

Oy Ver