Anasayfa » Genel » Disney Plus En İyi Anime Dizi ve Filmleri 2022

Disney Plus En İyi Anime Dizi ve Filmleri 2022

Disney Plus en iyi anime dizileri veya Disney Plus anime filmleri arıyorsanız bu içeriğimiz sizlere takviyeci olabilir. Disney + bomba gibi geldi. 7 ’den 70 ’e herkesin kesinlikle zevk alarak izleyebileceği birden fazla üretim bulmak muhtemel oluyor. Peki ama Disney+ ’da nitelikli bir anime var mı?

Hemen hemen tüm yeni nesil televizyon platformları kendi anime serilerini hazırlıyor. Disney Plus içinde de bu stil birden fazla animeye erişmek muhtemel. Aynı zamanda duyumlar arasında 7 farklı animenin de 2023 başı itibariyle Disney Plus ile izleyicileri ile buluşacağını biliyoruz.

Disney Plus ’ta Anime Var Mı?

Çevrimiçi olarak izleyebileceğiniz ve İMDB puanları pek çok animeye göre oldukça yüksek olan bütün 5 adet anime serisi bulunmaktadır. Kısaca onlardan bahsetmemiz gerekirse; adlarını şu biçimde verebiliriz.

Disney Plus ’a abone olmak için resmi internet sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

Disney Plus Anime Dizileri

Tüm dünyada alaka ile takip edilen ve anime meraklılarının yakından tanıdığı Star Wars serisi başta olmak üzere Disney Plus animelerini şu biçimde sıralayabiliriz:

Yıldız Savaşları: Vizyonlar Bükülmüş Şahaneler Diyarı Örümcek Adam: Ultimate Karmaşık: Seri Yıldız Savaşları: Kopya Savaşları Dondurulmuş Alan Kral Ormanın Kitabı disney plus anime

Disney Plus Anime Star Wars

İki farklı Yıldız Savaşları animesini görmek muhtemel oluyor. Dilerseniz her ikisini de kısaca özetleyelim:

Star Wars: Kopya Savaşları: Cinsi: Aksiyon – Serüven ve Askeri İMDB Puanı: 8.4 İdareyen: Dave Filoni

Bu Star Wars evreninde çok fazla yıldız sisteminin kopya savaşlarına dahil olmaya çalıştığını görüyoruz. Bu anime bütün olarak bir keşmekeş evreninde başlıyor. Zira Jedi şövalyeleri, ayrılıkçı droid ordusunu yenememiş ve Cumhuriyette bir anda karmaşa dominant olmuş. Jedi ’nin oğlunun kaçırılması ise daha derin bir komployu da birliktesi getiriyor.

Disney Star Wars: Kopya Savaşları sonraki yarıyılda çıkarılması tasarlanan altı farklı Star Wars anime serisinin de başlangıcı olarak kabul ediliyor. Her ne kadar filmlerde olduğu gibi sonraki animelerde de zaman kavramının azıcık karışacağını söyleyebiliriz. Şayet Star Wars evreni ile bir animeye  başlamanız gerekirse öncelikle Kopya Savaşları ile başlamanızı öneri ediyoruz. Sonrasında ise şimdilik Vizyonlar ’ı izleyebilirsiniz. Vizyonlar ise Disney Plus evreninde yer alan ikinci anime serisi olarak ön tasarıya çıkmaktadır.

Star Wars: Visions Cinsi: Antoloji, Bilim Kurgu, Aksiyon ve Serüven İMDB Puanı: 7.1 İdareyen: Takanobu Mizuno

Reelinde bir öykü üzerine oturtulmuş ender animeler arasında yer alır. Birbirinden farklı rejisörler ve anime stüdyoları tarafından planlanmış bir antolojidir. Disney Plus için baştan oluşturulmuş ve birbiri ile dolaylı yollardan irtibatlı olmuş farklı animeleri kapsamaktadır. Perspektif ve bakış açısı söz mevzusu olduğunda farklı bir noktada yer alır. İzlemeniz öneri edilir.

Disney Plus ’daki Anime Dizileri ve Filmleri

Disney Plus ’ta bu iki anime dışında pek çok farklı ve alternatifi de yer alır. Kısaca özetleri ve genel olarak ne anlattıklarını da ayrıntıyı bir biçimde sizinle paylaşalım:

Disney Tangled: Series

Cinsi: Romantizm, serüven İMDB Puanı: 7.8

Bu anime farklı bir Rapunzel öyküsü olarak ön tasarıya çıkıyor. Gözetici annesi ile beraber kilitlenen ve kaçmak için çaba eden Flynn Rider, Rapunzel ’den takviye alıyor ve kulede bulunan dolabına kilitliyor. Sonraki yarıyıl içerisinde de reel öykü başlıyor.

Ultimate Spider Man

Cinsi: Kahraman, aksiyon, komedi ve drama IMDB: 7.2

Reelinde bu anime serisi Örümcek Adam ’ın başlangıcı ve kendi iç dünyasına yolculuğu anlatıyor. İlk yılı içerisinde çaba ettiği makûslar ve kendi duygu ve düşünceleri ile alakalı farklı bakış açılarından yanaşmak muhtemel oluyor. Ultimate Spider Man bütün 4 sezon süresince devam etmiş son derece zaferli bir anime olarak ön tasarıya çıkıyor.

Twisted – Wonderland:

Cinsi: Serüven IMDB: Bilgi Yok

Aynı ada sahip bir oyunun animeye uyarlanmış versiyonudur. Daha evvelinde bir adet kitap ve araştırma yazıları içerisinde de mevzu işlenmiştir. Raven Koleji isminde sihirli bir mektepte yer alan bir aynın karşısında bir araya gelen gençler farklı bir zaman – evren ebadına geçiş yapar. Bu anime şu an için yeterince kalabalık bir topluluk tarafından izlenmiyor olsa da Yana Toboso tarafına idareniyor olması da yakında oldukça ismini sık dinleyeceğimiz anlamına gelmektedir.

Disney + Animelere Bakış Açısı

Daha evvel pek çok defa Disney evreninin Japon televizyon ve roman kavrayışı ile anlaşmadığına dair görüşler ortaya atılmıştı. Öncelikle bu sualin yanıtına yer vermeden evvel Anime Nedir? Sualinin yanıtına değinelim.

Anime: Japonlara özgü üslubu ile ortaya çıkarılmış animasyon – çizgi dizilere verilen addır. Genellikle seri diziler uslara gelse de anime olarak çıkarılmış pek çok filmde bulunur. Aynı zamanda pek çok animenin ortak evrende asıllaştığı anime evrenleri de çok yaygındır.

Animeler yalnızca çizgiler bakımından değil, aynı zamanda yansıttıkları düşünceler bakımından da Japon ’lara özgüdür. Günümüzde pek çok birey bunu özümseyerek izlese de, hala bu gidişattan sevmeyen ve sevmeyenler de az değildir.

Disney Plus çizgileri itibariyle Anime ’ye yanaşmak istiyor! Bunu özellikle Disney ’in karakteristik çizgi filmlerinin anime ile yakınlaşması biçiminde açıklamak yanlış olmayacaktır.

Hali hazırda Örümcek Adam ’ın anime serisi bulunmaktadır. Yakın bir gelecekte Brave, Coco ve Aslan Kral ’ın da anime versiyonlarının geleceğine kesin gözle bakılmaktadır. Aynı zamanda Disney – Pixar – Marvel ’in sıklıkla yaptığı ve daha çok sinemalarda karşımıza çıkan ortak serüvenlerin de yaşanacağı varsayım edilmektedir. Peki ama bu geçiş neden lüzumlu görülmektedir? Anime ile çizgi film arasında ki en temel farklar nelerdir?

Anime ve Çizgi Filmler Arasındaki Farklar Nelerdir?

Anime, bir sanat dalı olarak kabul edilir. Çocuk, 13 – 17 yaş arası, 17 yaş üstü ve erişkinler için farklı stilde anime yapıtları ön tasarıya çıktığını söyleyebiliriz. Çizgi Filmler çoğunlukla çocuklar için planlanan üretimlerdir. Çizgi filmlerin büyükler için yapılmış versiyonları olsa da animeler için bir konuru hududu bulunmamaktadır. Bu nedenle Disney Plus ile beraber her gün gelişen bu sektöre de geçiş yapılmak istendiği belirtilebilir.

Netice Olarak: Şu ana kadar Disney Plus ’ta izleyebileceğiniz 7 farklı anime alternatifi bulunur. Yalnız hali hazırda yalnızca Disney için planlanan takribî 6 farklı anime projesinin daha olduğunu öğreniyoruz. 2023 sonu itibariyle bu sayının çok daha çoğalacağını da belirtmeden geçmemek gerekiyor. Özellikle Disney ’in anime dünyası ile alakalı ciddi çalışmalar sürdüğü de gelen bilgiler arasında yer almaktadır. Anime dünyası, yeni yapıtlar ve senaryoları hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz adresimizi aralıklarla ziyaret edebilirsiniz.

Bu içeriğimizin sonuna geldik. Sizlere bu içeriğimizle beraber Disney Plus anime, Disney Plus anime dizileri, Disney Plus anime filmleri, Disney Plus en iyi animeler mevzusunda bilgi paylaşmış olduk. İsterseniz bir değişik içeriğimiz olan Disney Plus Ses Gelmiyor meselesine göz atabilirsiniz.

Oy Ver