Anasayfa » Trend » Breaking Bad Ne Demek? Anlamı (Kesin Cevap)

Breaking Bad Ne Demek? Anlamı (Kesin Cevap)

Breaking Bad ne demek? Sualini internette sık bir biçimde inceleniyor ve bu sualin yanıtını almak isteyen bireyler değişik değişik bilgilerle karşılaşıyorlar. Bu içerik breaking bad ne demek? Sualine Doğru yanıtı veriyor.

Bir cins kabahat, gerilim, dram ve kara espri dizisi olan Breaking Bad, 50 yaşındaki kimya hocayı Walter White ’ın üzerine heyetidir. İngilizce dilinde yayınlanan dizi Amerika Birleşik Devletleri üretimidir ve 5 değişik sezonu bulunmaktadır. 62 bölümden oluşan dizinin imalcisi Vince Gilligan ’dır. Peki, Breaking Bad ne demek? Veya Breaking Bad ne anlama geliyor? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Breaking Bad Ne Demek?

Breaking Bad Ne Demek?

Breaking Bad ’in bütün Türkçe karşılığı ve anlamı bulunmamaktadır. Genelde Breaking Bad ’in anlamı olarak Türkçe ’de makûs kırma, fena düştü anlamı kullanılmaktadır.  Burada bahsedilen makûs kırma, fena düştü anlamı Türkçe ’de makûs yola düşmek, makûs yola girmek anlamını kapsamaktadır.

Bir cins Amerika Birleşik Devletleri argosu olan Breaking Bad ’in Amerika Birleşik Devletleri ’deki kullanımı ananelere, kaidelere, haka ve kumpasa karşı çıkmak, alan okumak, yasalarla dalga geçmek üzerinedir. Kısaca Breaking Bad tüm dillerde daha fazla şiddet anlamını taşımaktadır. Şayet bir yerlerde Breaking Bad anlamı konuşuluyorsa orada münakaşa, tartışmacı veya tehdit edici vakaların tanımı yapılıyor olacaktır.

Breaking Bad Mevzusu Nedir?

Breaking Bad dizisinin mevzusu lisede kimya hocalığı yapan Walter White ’ın akciğer kanseri olduğunu bilmesiyle başlar. Akciğer kanseri olduğunu bilen Walter White, vefatından sonra ailesine parasal birikim vazgeçebilmek emeliyle daha önceki talebesi olan Jesse Pinkman ile uyuşturucu işine girer.

Breaking Bad Reel Öykü Mi?

Breaking Bad dizisi için Doğrudan esinlenen bir öykü bulunmuyor. Fakat dizinin reel yaşamla arasında bazı paralel hadiseler örtüşmekte. Dizi henüz başlamadan evvel 2008 senesinde Alabama ’da Walter White isimli bir meth üreticisi için tutma emri çıkartıldı. Resmi ise tüm Alabama ’nın caddelerinde afiş olarak hakikatti.

Walter White Kaç Bireyi Öldürdü?

Walter White veya onunla ilgili olmayacak biçimde Breaking Bad dizisinde toplamda 270 birey can veriyor. Reeline bakıldığındaysa Walter White için ilk kanser teşhisinin 40 yaşında olması ön görülüyor fakat AMC kanser için 40 yaşında erken olduğunu düşünerek 50 yaşına çeviriyor. Breaking Bad dizisinin her bir kısmı 3 milyon dolara mülk olmaktadır.

Walter White Reel Mi?

Walter White ’ın saklı takma ismi Heisenberg olarak öğrenilir. Bir cins kurgusal kişilik olan Walter White kanser olduğunu bildikten sonra ailesinin uyumunu sağlayabilmesi için uyuşturucu ticareti yapar.

Breaking Bad Dizisinin Anlamı

Amerika Birleşik Devletleri ’nin güneyindeki eyaletlerde, konuşma dilinde **kıyameti koparmak** anlamına gelen bir cins tabirdir.

Breaking Bad Nerede Çekiliyor?

Breaking Bad dizisi Amerika Birleşik Devletleri ’nin New Mexico eyaletinin Albuquerque şehrinde çekilmektedir.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver