Anasayfa » Genel » Bir Adam Neden Eve Gelmez (Süper Cevap)

Bir Adam Neden Eve Gelmez (Süper Cevap)

Bir adam neden eve gelmez, eve geç gelen kocaya nasıl davranmalı, eve geç gelen kocaya laflar, eve gelmeyen kocaya ileti gibi başlıklarda sizlere bilgi vermiş olacağız. Evlilik, iki bireyin bir ömür boyu toplanması demektir. Şayet işin içine aileler de giriyorsa bu tanım azıcık daha değişikleşebilmektedir. Çoğunlukla severek evlenen bireyler dahi aralıklarla birbirlerinden soğuyabilmektedir. Bu gidişatın en somut misali ise zaman içerisinde teknolojinin büyümesine bağlı olarak boşanma oranlarında ortaya çıkan gözle görülür çoğalıştır. Bu mevzuda pek çok akademik çalışma yapılmış olmasına karşın her konutluluğu aynı kefeye koymakta çok anlamlı olmayacaktır. Peki ama genel olarak bir adam neden eve gelmez? Bu sual üzerine yoğunlaşmanın daha yerinde olacağını söyleyebiliriz.

Eve Geç Gelen Kocaya Nasıl Davranılmalı?

Öncelikle herkesin sorulan suallere aynı tepkini vereceğini unutmayın. Kocanızı siz daha iyi tanıdığınız için onun ani tepkin göstermesinin önüne geçerek sormanız gerekmektedir. Fevri davranmak, onu yargılamak, yüksek sesle konuşmak her zaman için işe yaramayacaktır. Bu nedenle öncelikle ona, geç gelmesi ile Doğrudan ilişkili olmayan bir sual sorabilirsiniz? Onun verdiği yanıta göre ikinci suali sorabilir yada tutumunuzu muhakkak edebilirsiniz.

Eve Geç Gelen Kocaya Laflar

Öncelikle azıcık evvelde altını çizdiğimiz üzere ona neden geç geldiği ile ilgili değil de, bağlantı başlatmak emelli bir sual sorabilirsiniz. Misalin “aç mısın? – yemek yedin mi? – nasılsın?” gibi sualler hem daha yapıcı hem de diyalog başlatıcıdır. Doğrudan “bu saate kadar nerelerdeydin!” biçiminde bir tutum takınırsanız ters tepebilir yada diyalogu başlamadan kesebilir. Bu nedenle öncelikle onun bir kasveti olup olmadığına dair bir sual sorarsanız daha anlamlı yanıtlar alabilirsiniz.

Eve Gelmeyen Kocaya İleti

Aynı gidişat eve gelmeyen koca içinde geçerlidir. Şayet geç gelmek yerine o gece gelmiyorsa yeniden diyalog başlatacak bir ileti atabilirsiniz. Ne kadar çok daha aşırısını söylemek içinizden geliyor olsa da öncelikle onu “düşündüğünüzü ve merak ettiğinizi” belirtecek bir ileti atın. Genel şablon iletiler yerine ilişkinizi Doğrudan anlatacak ve bu gidişata uygun bir ileti ile onunla bağlantı kurmaya çalışırsanız daha anlamlı bir adım atmış olursunuz.

Evlilikte Beğenmeyen Erkek

Evlilikte en ehemmiyetli unsur hiç kuşkusuz karşılıklı diyalog ve kavrayıştan geçer. Herkes güç zamanlar geçirebilir. Herkesin kendini anlatma stili kişiliğine göre değişebilir. Bu nedenle eşinizin sizi hoşlanıp beğenmediğini kavramak için bir anda karar vermeniz yanlış bir karar olacaktır. Şayet karşılıklı olarak geç gelmeler, yanıt vermemeler, hiç gelmemeler yada konuşmama gibi meselelerin olduğunu kabul ediyorsa bir evlilik terapistine uğramayı sınayabilirsiniz. Bu sayede hem konutluluğunuz için yapıcı bir adım atmış olursunuz. Hem de uzun vadede meselelerin üzerine gidebilirsiniz.

Bir Erkek Karısından Neden Kaçar

Bu gidişat yalnızca sizin için mi geçerli? Başka bir deyiş ile mevcut ekonomik meseleler, başka problemler yorucu iş yaşamı gibi sebeplerden dolayı eşiniz ismini koymadığı bir bunalım yaşıyor olabilir. Bu mevzuda en anlamlı adım karşılıklı olarak bağlantı kurmak ve buna göre bir yol haritası izlemektir.

Oy Ver