Anasayfa » Genel » Araç Satış Vekaleti Ücreti

Araç Satış Vekaleti Ücreti

Taşıt Satış Vekaleti Fiyatı – Taşıt alım satımlarında, satın alan şahsın taşıtı kendi üzerine alabilmesi için lüzumlu olan taşıt devir harekâtlarının noter huzurunda hakikatleştirilmesi gerekmektedir. İkinci el taşıt alım ve satımında taşıtın el değiştirmesi için lüzumlu olan resmi bir harekât olarak, iki tarafın da noterde bulunması gerekmektedir.

İki taraftan birinin bir nedenden dolayı orada bulunamaması gidişatında ise şahısların başka bir bireye bu mevzuda vekaletname vermesi muhtemeldir. Taşıt Satış Vekaleti Fiyatı, bu mevzuda vekaletname veren şahıslar tarafından oldukça merak edilmektedir.

Taşıt alım satımı ile alakalı noterdeki resmi operasyonların vekalet ile bitirilebilmesi için Noter taşıt satış vekalet fiyatı 2022 senesinde 192 Türk Lirası olarak tanımlanmıştır. Bu fiyatın ödenmesi halinde şahıslar ikinci el taşıt alım satım harekâtlarını bitirebilmektedir. Ancak tek noter gideri bu değildir ve şahısların öbür noter giderlerini de ödemesi gerekmektedir. Peki, Taşıt Satış Vekaleti Fiyatı ne kadar?

Taşıt Satış Vekaleti Fiyatı

İkinci el taşıt satışı harekâtları için iki tarafta da mani bir vaziyet bulunmadığı ve anlaşıldığı takdirde noter görevlileri tarafından hazırlanan satış kontratı, iki taraftan da imza atılmakta ve ardından patent harekâtına geçilerek akdikeni bireye taşıt devredilmektedir. Bu esnada ikinci el taşıt müşterisinin ödemesi gereken bir noter taşıt satış fiyatı bulunmaktadır. Bu fiyat, 2022 senesinde aktüel olarak 457 TL ’dir.

Noterde asıllaştırılan operasyonların ardından taşıtın satıcısının ruhsatı iptal edilerek akdikeninin ruhsat harekâtları ve yeni patent evrakı hazırlanmaktadır. Son olarak noterdeki tüm operasyonların bitirildiği anlamına gelen satış kontratı müşteriye verilmektedir.

Araç Satış Vekaleti ÜcretiTaşıt Satış Vekaleti Fiyatı

Noter Vekaletname Fiyatı

Noter vekaletname fiyatı, bir şahsın resmi harekâtlar için noterde bulunamaması gidişatında bu operasyonların güvendiği bir birey ile hakikatleştirilmesi ismine vekaletname veren şahsın muhtelif gidişatlara ve harekâtlara göre değişiklik gösteren ödemesi gereken meblağdır. Noter vekaletname fiyatı 2022 senesinde şöyledir;

Taşıt Satışı İçin Noterden Vekaletname Verme: 192 TL Avukata Vekaletname Verme: 192 TL Genel Vekalet Fiyatı: 550- 1.900 TL Arası Muhasebe Vekalet Fiyatı: 192 TL

Bu fiyatlar hakkında özellikle genel vekaletname fiyatı 2022 senesinde şahısların en çok merak ettiği fiyatlardan biridir ve bu vekaletname fiyatları, muhtelif gidişatlara göre 550 ila 1900 TL arasında değişmektedir.

Oy Ver