Anasayfa » Rehber » Amazon Dropshipping Nedir? Nasıl Yapılır? (Net Cevaplar)

Amazon Dropshipping Nedir? Nasıl Yapılır? (Net Cevaplar)

Amazon Dropshipping nedir? Sualini sık bir biçimde alıyoruz. Amazon stoksuz satış, satıcıların stok veya lojistikle kendileri uğraşmak zorunda kalmadan ürün satmalarına imkân tanıyan popüler bir iş modelidir. Bu yazıda Amazon ’da stoksuz satış hakkında öğrenmeniz gerekenler, stoksuz satışın nasıl işlediği, bu usulü kullanmanın avantajları ve dezavantajları ile başlangıç için ipuçları ele alınacaktır. Haydi başlayalım! İşte sizlere Amazon Dropshipping nasıl yapılır?

Amazon dropshipping, başkalarının ürünlerini satarak internetten para kazanmanın harika bir yoludur. Kolay, süratli ve kârlıdır! Amazon dropshipping ile kendiniz rastgele bir fiziksel stok satın almanıza veya yollamanıza gerek yoktur. Amazon stoksuz satışın nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz okumaya devam edin..

Amazon Dropshipping Nasıl Yapılır?

Amazon Dropshipping Nedir?

Drop shipping, teşebbüsçülerin rastgele bir stok stoklamak zorunda kalmadan çevrimiçi bir mağaza kurmalarına imkân tanıyan popüler bir e-ticaret iş modelidir. Bir alıcı mağazanızdan alışveriş yaptığında, ürünü üçüncü bir taraftan sipariş eder ve Doğrudan alıcıya sevk edilmesini sağlarsınız. Bu, ambalajlama veya nakliye operasyonlarını asla kendiniz yapmanıza gerek olmadığı ve tüm mücadelelerinizi pazarlama ve alıcı hizmetlerine odaklayabileceğiniz anlamına kazanç.

Amazon, küresel ulaşımı ve düşük giriş maniyi sebebiyle stoksuz satış yapanlar için en popüler pazar yerlerinden biri haline geldi. Amazon stoksuz satış işinizi birkaç dakika içinde kurabilir ve dünyanın dört bir yanından ürün satmaya başlayabilirsiniz. Stokunuzu tedarik etmenize destekçi olması için Oberlo gibi bir yazılım kullandığınızda, Çin ’in her yerinden yüksek nitelikli tedarikçiler bulabileceksiniz.

Bir Hayli şahıs bir e-ticaret mağazası şirketin güç veya ihtimalsiz olduğunu düşünse de, Amazon dropshipping bunu her zamankinden çok daha kolay hale getirdi. Doğru tedarikçi ve yazılım vasıtalarıyla mağazanızı süratle kurabilir ve kısa vakitte satış yapmaya başlayabilirsiniz!

Amazon Dropshipping Nasıl Yapılır?

Amazon dropshipping ile Doğrudan devasa çevrimiçi perakendecinin stokundan ürün satan bir mağaza oluşturabilirsiniz. Bu, maliyetlerinizi düşük meblağken alıcılara daha geniş bir ürün yelpazesi sunmanıza imkân tanır. Ayrıca, her şey zati Amazon ’un ambarında depolandığından ve hemen sevk edilmeye hazır olduğundan, mevcut olduklarında yeni ürünler ilave etmeyi kolaylaştırır.

Kendi Amazon stoksuz satış mağazanızı açmaya başlamak için ilk adım, mağazanız için bir niş pazar seçmektir. Bunu yapmak için ne cins ürünler satmak istediğinizi veya ne cins bir mağaza açmak istediğinizi düşünün. Bir pazara sahip olmak ürün tercihinizi daraltmanıza destekçi olacaktır, böylece çok muhtelif ürünler satmaya çalışmak yerine niş ürünlere odaklanabilirsiniz. Bir pazara karar verdikten sonra, bir sonraki adım mağazanızı oluşturmaktır! Bu, Shopify veya BigCommerce gibi bir e-ticaret platformu kullanılarak kolayca yapılabilir. Bu platformlar özellikle online mağaza oluşturmak için planlanmıştır ve muhteşem mağazanızı oluşturmanıza destekçi olacak çok muhtelif şablonlar ve özelleştirme alternatifleri sunar. Sipariş işlemeden ödeme işlemeye kadar her şey bu platformlar aracılığıyla reelleştirildiği için tek yapmanız gereken mağazanızı kurmak ve ürün ilave etmeye başlamak! Ardından, mağazanızda sürün ilave etmeye ve tedarikçinizi seçmeye başlayabilirsiniz. Amazon tüm siparişlerinizi otomatik olarak yerine getireceği için reel büyü burada asıllaşır. Kendiniz gönderim yapmanıza gerek yoktur! Tedarikçileri bulmanıza ve onlarla senkronize olmanıza destekçi olması için Oberlo gibi bir platform da kullanabilirsiniz.

Ve işte bu kadar! Bu kolay adımlarla kısa vakitte kendi Amazon stoksuz satış mağazanızı oluşturabileceksiniz. Bu süreçte size destekçi olacak bir hayli değişik taşıt ve kaynak mevcut olsa da, en ehemmiyetli şey başlamak için ilk adımı atmaktır. İster online satış yapmaya yeni başlıyor olun ister konuttan para kazanmanın yeni ve harika bir yolunu arıyor olun, bir Amazon stoksuz satış işi kurmak zafere erişmek için muhteşem bir yoldur.

Amazon Dropshipping Legal Mı?

Bu popüler e-ticaret iş modelinin legal olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Ne de olsa, ürün satışı ve işlerini yürütme söz mevzusu olduğunda kuşkulu uygulamalarda bulunan bir hayli firma var.

Dropshipping bazı eşsiz güçlükler kapsasa da, genellikle teşebbüsçülerin bir çevrimiçi mağaza açıp şirketleri için legal bir yol olarak kabul edilir. Hakikatinde, dünyanın en zaferli e-ticaret şirketlerinin bir hayliyi dropshipping ’i sihrime taktiklerinin bir parçası olarak kullanmıştır. İşte bu popüler e-ticaret modeli hakkında öğrenmeniz gereken bazı ehemmiyetli noktalar:

Dropshipping satış ya da satılan ürünler yasadışı değildir. Hakikatinde dropshipping, online mağaza açmanın hukuki ve legal bir yoludur. Bunu öbür iş modellerinden değişik kılan şey, hakikatinde rastgele bir stokla uğraşmanıza gerek olmamasıdır. Bunun yerine, tedarikçiniz siparişlerin ambalajlanması ve Doğrudan alıcılarınıza sevk edilmesiyle ilgilenir. Stoksuz satış ortakları için göz önünde bulundurmanız gereken bazı koşullar vardır. Bu yaklaşımda zaferli olmak için, yüksek nitelikli ürünleri rekabetçi maliyetlerle iyi zaman dilimlerinde teslim edebilecek güvenilir tedarikçilerle çalışmanız gerekecektir. Dropshipping süratli zengin olma usulü değildir. Dropshipping yaparak firmalarını kuran bir hayli zaferli teşebbüsçü olsa da, bu yaklaşım bir çevrimiçi mağazayı zaferli bir biçimde başlatmak ve ölçeklendirmek için çok sıkı çalışma ve özveri gerektirir. İşinizi başlatmak için lüzumlu tüm adımları ve yol süresince ortaya çıkabilecek muhtemel legal güçlükleri dikkatlice incelediğinizden emin olun. Kimsenin size aksini söylemesine izin vermeyin.

Amazon Nasıl Satış Yapılır?

Amazon ’da nasıl satış yapılacağını bilmekle ilgileniyorsanız, daha fazla aramanıza gerek yok. Bu kılavuz size ürünlerinizi dünyanın en büyük çevrimiçi pazarında satmakla alakalı öğrenmeniz gereken her şeyi öğretecek.

Amazon günümüzün en büyük ve en popüler e-ticaret sitelerinden biri. 270 milyondan fazla faal alıcısı olan ve rakamları giderek artan Amazon, ulaşım alanlarını genişletmek ve kârlarını artırmak isteyen satıcılar için ehemmiyetli bir destinasyondur. Her türlü değişik ürün kategorisinde mevcut olan rakamsız satış fırsatıyla Amazon ’da satış yapmak oldukça hasılatlı bir teşebbüs olabilir.

Peki nasıl başlayacaksınız? Amazon ’da satış yaparken galibiyetinizi had safhaya çıkarmak için en iyi ipuçları ve püf noktaları nelerdir? Tüm yanıtlar için okumaya devam edin!

İlk adım elbette Amazon ’da bir hesap açmaktır. Bu, web sitelerinde kolayca ve fiyatsız olarak yapılabilir. Başlamak için kendiniz ve şirketiniz hakkında bazı temel bilgileri vermeniz ve kısa bir kayıt formunu doldurmanız gerekecektir. Hesabınız kurulduktan sonra, ürünlerinizi çevrimiçi hale getirmenize ve satış yapmanıza destekçi olabilecek bir dizi taşıt ve kaynağa ulaşımınız olacaktır. Amazon ’da çok rakamda değişik satış tasarıyı mevcuttur, bu sebeple iş amaçlarınıza ve bütçenize uygun bir tasarı seçmeniz ehemmiyetlidir. Seçtiğiniz tasarıya bağlı olarak, her satış veya satılan ürün için fiyat veya kaydederken yalnızca peşin bir fiyat alınabilir. Amazon ’da satış yapmaya başlamak için bir ürün listesi oluşturmanız gerekir. Bu, ürününüzle alakalı başlık, açıklama, fotoğraflar ve öbür alakalı detaylar gibi bilgileri sağlamayı kapsar – bunların tümü potansiyel müşterileri “sepete ekle” düğmesine tıklamaya ikna etmek için planlanmıştır! Ayrıca alıcı yorumları ve geri bildirimleri de sağlayabilirsiniz güven oluşturmaya ve satışları artırmaya destekçi olmak için. Ürünnamız Amazon ’da listelendikten sonra, listelemenizi tanıtmaya ve müşterileri sürüklemeye başlamanın zamanı geldi. Ürünlerinizi Amazon ’da tanıtmanın, fiyatlı reklam alternatiflerinden influencer kampanyaları veya eşantiyonlar gibi sosyal medya pazarlama taktiklerine kadar bir hayli değişik yolu vardır. Hangi taktiği seçerseniz seçin, ehemmiyetli olan neticeleri had safhaya çıkarmak için yaratıcı ve meblağlı olmaktır!

Amazon Satış Komiteyi Ne Kadar?

Amazon satış komiteyi, ürününüze ve nişinize bağlı olarak oldukça yüksek olabilir. Bazı gidişatlarda %15 ’e kadar komite kazanabilirsiniz. Ve bu kazanabileceğiniz azami ölçü dahi değil – %30 ’dan fazla ödeme yapan bazı ürünler var.

Öbür tüm pazarlarda olduğu gibi burada da rekabet çok şiddetli olduğundan daha düşük bir komite oranına sahip olmak galibiyet ile zafersizlik arasındaki tüm farkı yaratabilir. Peki Amazon satış kurulları için bütün olarak ne kadar fiyat alıyor?

Amazon ’da satış kurulları söz mevzusu olduğunda, hakikatinde iki değişik cins vardır: Amazon tarafından yerine getirme FBA kurulları ve standart dijital ürün kurulları. Oranlı FBA kurulları ürün kategorisine göre değişirken, standart dijital ürün komite oranları genellikle %4-6 ’dır.

Günlük Para Kazanma içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

Oy Ver