Anasayfa » Adana » Adana

Adana

Adana Nerede, Neyle Gidilir??- Adana, 2 milyonu aşan popülasyonu ile Akdeniz Bölgesinde yer alan bir şehirdir. Burada dolaşılıp görülecek çok rakamda yer bulunmaktadır. Oldukça renkli bir tarım ve turistik kentidir.

Adana Neyle Gidilir??

Uçakla Adana şehrinde 1937 senelinden berri hizmet veren Şakirpaşa Havaalanı bulunmaktadır. Burada hem iç hem de dış hat bulunmaktadır. İç hatlardan İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen ile Ankara-Esenboğa, İzmir, Antalya ve Trabzon’a; dış hatlardan KKTC-Lefkoşa ve Almanya’nın bazı şehirlerine doğrudan uçuşlar tertip edilmektedir. Bu şehirler üzerinden şehrimize uçuş sağlayabilirsiniz. Otobüsle Adana Otogarı, Adana kent merkezine takribî 5 kilometre uzaklıkta bulunur. Burada ülkemizin 81 şehrinde gerek aktarmalı gerekse direk olarak şehirlerarası otobüs hatlar aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz. Burada çalışan çok rakamda otobüs hattı bulunmaktadır. Trenle Adana şehrimizde tren seferleri yapılmaktadır. Özellikle Adana-Mersin arasında günlük seferler bulunur. Bunun dışında İstanbul, Ankara, Kayseri ve Elazığ kentlerine tren seferleri yapılmaktadır. Bu seferle erişim sağlamanız muhtemeldir. Gemiyle Adana şehrimiz Akdeniz ile kıyısı olan bir kenttir. Bu sebeple şehirde liman hatları bulunur. Fakat burada yük taşımacılığı yapılmaktadır. Yolcu taşımacılığı burada yapılmamaktadır. Özel Aranızla Kendi özel taşıtınızla Türkiye’nin her noktasından Adana’ya erişim sağlayabilirsiniz. Adana ile bazı şehirler arası mesafe şöyledir;

Mersin Adana arası takribî 68 km Hatay Adana arası takribî 186 km Malatya Adana arası takribî 405 km Gaziantep Adana arası takribî 223 km Kayseri Adana arası takribî 318 km Samsun Adana arası takribî 734 km Diyarbakır Adana arası takribî 536 km İstanbul Adana arası takribî 933 km Ankara Adana arası takribî 482 km Yukarıyada yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen yanıtlayalım.

Oy Ver