Anasayfa » İstanbul » Adalara Neyle Gidilir??

Adalara Neyle Gidilir??

İstanbul’da yaşayanların özellikle hafta sonları soluk almak için kaçamak yaptıkları Kınalıada, Büyükada, Burgazada, Heybeliada, Yassıada, Sedef Adası, Sivriada, Tavşan Adası ve Kaşık Adası gibi adalara nasıl gidileceğini yazacağız. İsmeler son zamanlarda hafta sonları ve tatil zamanlarında büyük alaka sürüklemekte ve haliyle hayli dolu olmaktadır.

İsmeler Erişim

Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada gibi adalara kara yolu üzerinden gidemezsiniz. Deniz yolu ile erişim sağlamak zorundasınız. Zati Adaların içinde resmi vasıtalar hariç basmakalıp bir araba kullanmak yasaktır. Tabi bisikletler ve akümülatörlü motorlar hariç yakalanmaktadır.

Burgazada Neyle Gidilir??

Kabataş ve Kadıköy üzerinden gidebilirsiniz. Şehir hatları sayesinde Kadıköyden Burgazadaya her yarım saatte bir gidebilirsiniz. Kabataş üzerinden ise takribî olarak 1 saat ortamında bir yol sizi beklemektedir.

Yeşilköy ü-zerinden ise 1 saat 25 dakika içinde Mavi Marmara şirketi ile gidebilirsiniz.

Bostancı üzerinden ise şehir hatları vapuruna binip 1 saat 10 dakika içinde Burgazadaya erişebilirsiniz.

Büyükada Neyle Gidilir??

Kabataş : Mavi Marmara ve Dentur motorlarını kullanarak Büyükadaya 1 saatte gidebilirsiniz. Şayet vapur Heybeliadaya gidip oradan geçerse ekstra 15 dakika daha yolculuk sürecektir. Uygun maliyete gitmek isterseniz şayet, şehir hatlarına binip Kadıköy, Kınalıada, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada duraklarını süresince gidebilirsiniz.

Bostancı üzerinden Mavi Marmara işletmesiyle yalnızca yarım saatte Büyükadaya hzlı bir biçimde gidebilirsiniz. Şehir hatlarını seçim ederseniz ğer yolculuğunuz 40 dakika sürecektir.

Yalova: Yalova üzerinden gelenler Dentur şirketi ile 1 saate gelebilir.
Avcılar: Avcılardan gelenler ise 2 saat yolculuk beklemektedir.

Kartal: Tek seçenek Prenstur şirketidir. Yarım saat içinde büyük adaya varabilirsiniz.

Eminönü, Karaköy ve Kadıköy : Turyol şirketi ile Eminönü ’nden 1 saat 15, Karaköy ’den 1 saat 10, Kadıköy ’den ise 50 dakikada varabilirsiniz.

Bakırköy : Buradan yalnızca Turyol vapuru kalkmaktadır. Takribî olarak 1 saat 30 dakika devam ettir.

Yeşilköy : Mavi Marmara şirketine binerek 2 saatte Büyükada ’ya gidebilirsiniz.

Heybeliada Neyle Gidilir??

Kartal üzerinden gelenleri yarım saatlik bir yolculuk beklemektedir.
Kabataş ve Kadıköy : Şehir hatlarına bindiğinizde şayet Kadıköy üzerinden geliyorsanız 1 saat 20 dakika, Kadıköyü pas geçerse 1 saat 10 dakika mesafe devam ettir. Kadıköy ’den direk kazançsanız ise 1 saat yolculuk sizi beklemektedir.

Kabataş ’tan Heybeliada ’ya en süratli yolculuk için Mavi Marmara veya Dentur ’u seçim edebilirsiniz. Zira iki şirketin Heybeliada seferi 1 saat sürüyor.

Yeşilköy : Mavi Marmara şirketine binerek 1 saat 40 dakika içinde Heybeliadaya erişebilirsiniz.

Yalova ve Avcılar : Dentur motorları ile Büyükada ’ya gelip Heybeliada ’ya varmanız 1.5 saat devam ettir. Avcılar ’dan ise aynı şirket ile yeniden 1 saat 45 dakikada Heybeliada ’ya erişeceksiniz.

Bostancı : Şehir hatlarına binip yalnızca 1 saat içinde varabilirsiniz.

Kınalıada Neyle Gidilir??

Kabataş : Şehir hatlarına binerek 50 dakika içinde varabilirsiniz.

Eminönü, Karaköy ve Kadıköy : Kınalıadaya varmak için Turyol şirketine binip Karaköy ’den 45, Eminönü ’den 50, Kadıköy ’den ise 25 dakikada gidebilirsiniz.

Avcılar : Dentur şirketi ile yolculuk 1 saat 30 dakika devam ettir.

Yeşilköy : Takribî olarak 1 saat 10 dakika içinde kınalı adaya varabilirsiniz.

Kadıköy ve Kabataş : Şayet şehir hatları Kadıköy ’e uğrarsa 50, uğramazsa 40 dakika içinde Kınalıada ’ya varıyor. Kadıköy ’den üzerinden ise erişim 30 dakika devam ettir.

Bostancı : Kınalıada 25, Burgazada üzerinden 35 dakika içinde varabilirsiniz.

Oy Ver