Anasayfa » Genel » Öğretmenin Bizi Sevdiğini Nasıl Anlarız? (Doğru Cevap)

Öğretmenin Bizi Sevdiğini Nasıl Anlarız? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde hocanın bizi hoşlandığını nasıl anlarız? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber kıymetli ziyaretçilerimize hocanın bizi hoşlandığını nasıl anlarız? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Aynı zamanda bir hocanın talebesini hoşlandığı nasıl anlaşılır? Başlığında da değişik bilgiler verdik.

Hocalık geçmişten günümüze ulus arasında en kutsal işlerden bir tanesi olarak görülür. Anne ve babamızdan sonra bizlerin yaşamına dolaysız olarak tesiri bulunan, bizlerin gelişiminde ehemmiyetli rol oynayan hocalarımız her talebesini denk seviyede beğenir. Fakat bazı vaziyetlerde hocalar talebesinin zekâ yapısının farkındalığını gördüğü zaman ilgi ebadını bir tık daha üste çıkartabilir. Peki, bir hocanın talebesini hoşlandığı nasıl anlaşılır? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Hocanın Bizi Hoşlandığını Nasıl Anlarız?

Hocanın Bizi Hoşlandığını Nasıl Anlarız?

Hocalar, talebesine bir şey anlatırken talebesinin kesintisiz olarak gözlerinin içine bakarlar. Talebe olarak sizde hemen dersiniz ki; ‘ ’Hocam acaba neden gözümün içine bakarak konuşuyor? ’ ’. Fakat hocaların duygu vaziyetlerini sizin suratınıza bakarak konuşmalarından kavrayabilmeniz çok güçtür. Hocalarınızın suratlarına baktığınızda bir gün suratları asılı, bir gün tebessümüyorlar, bir gün afallamış surat ifadesiyle karşınıza çıkabilirler. Şayet onların hal ve hareketlerini iyi bir biçimde süzebilirseniz sizi ne kadar çok hoşlandıklarını gayet iyi bir biçimde bilebilirsiniz.

Bir Hocanın Talebesini Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?

Hocalar, talebelerine rağmen her zaman şefkat ve sevgi dolu yanaşırlar. Bunu yaparken de talebelerini ayırt etmeksizin yaparlar fakat bazı vaziyetlerde hocalarımız bizlere karşı oldukça asaplı, kızgın veya dargın olabilirler. Bu vaziyet size karşı olan kinlerinden değil aksine onlarda sizin bir ebeveyniniz olarak yol göstermekten yana olduğu için yanlışlarınızda size destek olabilmek için hafif hiddetlenebilirler. Size karşı haykırmaları, çağırmaları veya kızmaları her birisi sevgiden yanadır. Sizi üzmek için değil sizi hoşlandıkları için yol gösterici kalitesindedir.

Hocanıza karşı her zaman saygı çerçevesinde yanaşmak zorundasınız. Fazla biçimde dürüst olmamalısınız ve onları üzecek hareketler yapmaktan her zaman sakınmalısınız. Bu hareketleri sergilediğinizde hem hocanız sizin saygınıza rağmen ayrı bir sevgi besleyecek, sizi her yerde methedecektir. Hem de size karşı bir tık daha o da saygılı olacaktır. Bu tutumları asla es geçerek tavır sergilemeyin. Bu söylediklerimizin her birisi sizlerin kulağına küpe olmalıdır.

Bir Hocanın Gözüne Nasıl Girilir?

Hocanızın gözüne dolaysız olarak girmek istiyorsanız netlikle derslerinizle yakından alakalı olmalısınız. Dersleriniz haricinde hocanızla muhabbet olsun diye konuşuyor olmanız onun daha fazla hiddetlenmesine neden olacaktır. Derslerde dostlarınızla dersi kaynatmamalı, dersi dinlemeli ve ona derslerle ilgili sualler sormalısınız. Şayet sizde sunduğu derse rağmen ilgi ve alaka görürse emin olunuz size karşı olan sevgisi gün geçtikçe daha da yükselecektir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

Oy Ver