Anasayfa » Genel » Hocanın Bizi Hoşlandığını Nasıl Anlarız? Doğru Yanıt

Hocanın Bizi Hoşlandığını Nasıl Anlarız? Doğru Yanıt

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde hocanın bizi hoşlandığını nasıl anlarız? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize hocanın bizi hoşlandığını nasıl anlarız? Sualinin doğru yanıtını verdik. Aynı zamanda bir hocanın talebesini beğendiği nasıl anlaşılır? Başlığında da değişik bilgiler verdik.

Hocalık geçmişten günümüze ulus arasında en kutsal işlerden bir tanesi olarak görülür. Anne ve babamızdan sonra bizlerin yaşamına dolaysız olarak tesiri bulunan, bizlerin gelişiminde ehemmiyetli rol oynayan hocalarımız her talebesini denk seviyede hoşlanır. Fakat bazı vaziyetlerde hocalar talebesinin zihin yapısının farkındalığını gördüğü zaman ilgi ebadını bir tık daha üste çıkartabilir. Peki, bir hocanın talebesini beğendiği nasıl anlaşılır? İşte sizlere doğru yanıtı!

Hocanın Bizi Hoşlandığını Nasıl Anlarız?

Hocanın Bizi Hoşlandığını Nasıl Anlarız?

Hocalar, talebesine bir şey anlatırken talebesinin devamlı olarak gözlerinin içine bakarlar. Talebe olarak sizde hemen dersiniz ki; ‘ ’Hocam acaba neden gözümün içine bakarak konuşuyor? ’ ’. Fakat hocaların duygu vaziyetlerini sizin suratınıza bakarak konuşmalarından kavrayabilmeniz çok güçtür. Hocalarınızın suratlarına baktığınızda bir gün suratları asılı, bir gün tebessümüyorlar, bir gün afallamış surat ifadesiyle karşınıza çıkabilirler. Şayet onların hal ve hareketlerini iyi bir biçimde süzebilirseniz sizi ne kadar çok hoşlandıklarını gayet iyi bir biçimde bilebilirsiniz.

Bir Hocanın Talebesini Beğendiği Nasıl Anlaşılır?

Hocalar, talebelerine rağmen her zaman şefkat ve sevgi dolu yanaşırlar. Bunu yaparken de talebelerini ayırt etmeksizin yaparlar fakat bazı vaziyetlerde hocalarımız bizlere karşı oldukça asaplı, kızgın veya agresif olabilirler. Bu vaziyet size karşı olan kinlerinden değil aksine onlarda sizin bir ebeveyniniz olarak yol göstermekten yana olduğu için yanlışlarınızda size destek olabilmek için hafif öfkelenebilirler. Size karşı haykırmaları, çağırmaları veya kızmaları her birisi sevgiden yanadır. Sizi üzmek için değil sizi hoşlandıkları için yol gösterici kalitesindedir.

Hocanıza karşı her zaman saygı çerçevesinde yanaşmak zorundasınız. Fazla biçimde içten olmamalısınız ve onları üzecek hareketler yapmaktan her zaman sakınmalısınız. Bu hareketleri sergilediğinizde hem hocanız sizin saygınıza rağmen ayrı bir sevgi besleyecek, sizi her yerde methedecektir. Hem de size karşı bir tık daha o da saygılı olacaktır. Bu tavırları asla es geçerek tavır sergilemeyin. Bu söylediklerimizin her birisi sizlerin kulağına küpe olmalıdır.

Bir Hocanın Gözüne Nasıl Girilir?

Hocanızın gözüne dolaysız olarak girmek istiyorsanız netlikle derslerinizle yakından alakalı olmalısınız. Dersleriniz haricinde hocanızla muhabbet olsun diye konuşuyor olmanız onun daha fazla öfkelenmesine neden olacaktır. Derslerde dostlarınızla dersi kaynatmamalı, dersi dinlemeli ve ona derslerle ilgili sualler sormalısınız. Şayet sizde sunduğu derse rağmen ilgi ve alaka görürse emin olunuz size karşı olan sevgisi gün geçtikçe daha da yükselecektir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 – 1 Birey Değerlendirdi!
Oy Ver