Anasayfa » Genel » Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua

Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua

Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua, muhtelif niyetler ile okunduğunda oldukça tesirli ve etkili olabilmekte, kişiler bazı gidişatlar için özellikle Allah ’a yakarır ve dayanak isterken, o konuda bir eforu bulunan duaları muhtelif yöntemlerle okuyabilmektedir. Kötülük yapanların cezasını bulması için dua okumak da bunlardan birisidir.

Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua

Özellikle kendisine kötülük yapan ve onun hayatını negatif etkileyen bir kişinin hak ettiği cezayı alabilmesi için kişilerin okumak istediği bu dualar, oldukça etkili olabilmektedir. Bu konuda okunabilecek ve etkili dualardan biri şöyledir;

Allâhümme antelhâdırulmühıytu bimeknûn âtiddamâiri Allâhümmeazzi bizzâlime ve kallilnâsırahü ve entel muttaliulâlimü. Allâhümme innifülânenzalemeni ve esâeileyye ve lâ yeşhedübizâlikeğayruke. Allâhümme entemelkühü fe ehlikhü. Allâhümme serbilhül  hevâne. Allâhümme kammıshükamisarridâ. 7 kez Allâhümmaksıfhü Allahümmahfıdhü,2 kez Fe ehazehümüllah, innehükaviyyünşedid. Veinnâalâzehâbinbihi. Vehıylebeynehüm ve beyne mâyeştehûn. Vekadimmâ ilâ mâamilümin amelin fecealnâhühebâenmensûrâ. Tüdemmiru külle şey ’inbi emri rabbiha. Laasimelyevme  minemrillâh.. Fe kutıadâ birulkavmillezine zalemü velhamdülillâhirabbil kâinatın. Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin DuaKötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua

Canını Yakana Okunacak Dua

Bazı kişiler, canını yakanların da canlarının yanması için Allah ’a sığınarak, ona çektirilenlerin cezasını çekmeleri için dua etmekte ve dayanak dilemektedir. Özellikle bu konuda okunması gereken ve etkili olan bazı dualar bulunmaktadır. Canını yakana okunacak dua ile kişiler, canını yakanın da hak ettiği şeyi yaşaması için Allah ’tan dayanak isteyebilmekte ve o kişilerin de canı bu sayede yanabilmektedir.

Özellikle kişilerin iç sıkıntılarını ve moral bozucu düşüncelerini arındıran en etkili dualardan biri Fil Suresidir ve bu sure 73 kez okunarak hem kişiler iç sıkıntılarından arınmakta hem de canını yakan kişilerin sesi ve gözlerinin kapanması ve hak ettiğini bulması da sağlanmaktadır. Özellikle her 10 okuyuşta bir ayrıca ayet okuyarak ve sona kalan 3 Fil Suresinden önce de bir dua okunarak bu Doğruleştirilebilmektedir.

Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua

Beddua olarak da bilinen düşmanın belasını bulması için dua okumak, kişilerin yaşadığı kötü vaziyetlere neden olan kişilerin cezalarını çekmesi adına kişiler tarafından oldukça fazla okunmaktadır. Özellikle içten ve haklı bir şekilde okunan bu dualar, dini bütün bir şekilde okunduğu takdirde oldukça etkili olabilmektedir.

Oy Ver